اردوغان: ناتو با درخواست اعطای تجهیزات نظامی به ترکیه مخالفت کرده است


اردوغان: ناتو با درخواست اعطای تجهیزات نظامی به ترکیه مخالفت کرده است

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو درخواست ترکیه را برای اعطای تجهیزات نظامی رد کرده است.

اردوغان: ناتو با درخواست اعطای تجهیزات نظامی به ترکیه مخالفت کرده است

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو با تجهیز ترکیه به ابزار‌های نظامی به سبب حمایت از آذربایجان مخالفت کرده است.

اردوغان در سخنرانی خود به هنگام افتتاحیه ناوچه استانبول که با همراهی حلوصی آکار، وزیر دفاع و شماری از مقامات صنایع دفاع صورت پذیرفت، گفت: ما از هم پیمانان مان در ناتو خواستیم تا برخی ابزار‌های جنگی را در اختیارمان قرار دهد؛ اما به سبب حمایت از آذربایجان با این مسأله مخالفت کردند. از این رو ما تصمیم گرفتیم به خودمان در زمین‌های نظامی اعتماد کنیم.

او همچنین گفت کشورش در جنگ با قدرت‌های جهانی در زمینه صنایع دفاعی نظامی است. در پایان ماه دسامبر، اردوغان ابراز امیدواری کرده بود تا یک مرکز نظارت مشترک با روسیه برای نظارت بر اجرای آتش بس در ناگورنو قره باغ میان آذربایجان ارمنستان در سریعترین زمان ممکن ایجاد کند.

طبق اعلام وزارت دفاع ترکیه، اردوغان سربازان ترک حاضر در آذربایجان را برای نظارت بر آتش بس قره باغ خطاب قرار داد و گفت: امیدوارم مرکز نظارت مشترک به زودی راه اندازی شود. من به نیرو‌های ارمنی که در این مسیر نقض آتش بس وارد شده اند، می‌خواهم تا از این اشتباه دست بکشند.

ارمنستان و آذربایجان توافقی را برای آتش بس در ناگورنو قره باغ به امضا رساندند که از دهم نوامبر به اجرا در آمد. کرملین اعلام کرده است ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و الهام علییف، همتای آذربایجانی وی و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان اعلامیه مشترکی را در خصوص آتش بس در قره باغ امضا کردند.

انتهای پیام/تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location