بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی


بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- نشست کمیته اجرایی آموزش شهرداریها و دهیاریهای خراسان رضوی، خسارت نداشتن زلزله دیشب در کاشمر، افزایش نشای خربزه و هندوانه در تایباد و کشف جسد فرد مفقود شده در ارتفاعات کاشمر از جمله خبرهای کوتاه روز چهارشنبه در استان خراسان...

مشهد- نخستین نشست کمیته اجرایی آموزش و توانمندسازی شهرداریها و دهیاریهای خراسان رضوی به منظور ارائه طرحها و نیازهای آموزشی دفتر شهری و روستایی استانداری و گزارش عملکرد و برنامه‌های آموزشی شهرداری مشهد، آسیب شناسی، مشکلات آموزشی پارسال و ارائه راهکارهای لازم برگزار شد. سیدکمال‌الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در این نشست بر لزوم احصای نیازهای آموزشی شهرداریها و دهیاریها و تدوین تقویم آموزشی در حوزه شهرداریها و دهیاریها بر اساس نیازهای واقعی تاکید و بیان کرد: رویکرد موسسه آموزش، مشاوره و تحقیقات سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی در سال جدید باید به شکل کاربردی و عملی تعیین شود. محمد سنجری مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: با توجه به پیش رو بودن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و نقش مهم آموزش در ارتقای علمی و آگاهی بخشی گفت: امید است با تدوین برنامه های آموزشی مناسب، بتوان اثرات مفیدی را در جهت تقویت و ارتقای دانش منتخبان مردم به مقولات قانونی و آیین‌نامه‌ها در شوراهای اسلامی ایجاد کرد.

کاشمر - فرماندار کاشمر گفت: زلزله دیشب در این شهرستان خسارتی وارد نکرد. مسلم ساقی در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: زمین‌لرزه ۴.۷ ریشتری که در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در هشت کیلومتری شادمهر، ۱۴ کیلومتری تربت‌حیدریه و ۲۴ کیلومتری بایگ در مناطق مرکزی و جنوب خراسان رضوی رخ داد در شهر کاشمر و روستاهای نزدیک به کانون زمین‌لرزه نیز احساس شد.

تایباد - مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: ۱۸ هزار و ۶۰۰ نشای خربزه و هندوانه طی سال زراعی جاری در این شهرستان تولید شد که نسبت به پارسال پنج درصد بیشتر است. جواد اعتضادی در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد نشا در ۲۷ واحد گلخانه به مساحت سه و نیم هکتار تولید شد. وی سطح زیرکشت خربزه و هندوانه را در تایباد هفت هزار و ۶۰۰ هزار هکتار اعلام و بیان کرد: زودرس بودن محصول، صرفه جویی در مصرف آب، بازارپسندی و مبارزه با آفات از مهمترین مزایای کشت نشایی جالیز است.

کاشمر- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از کشف جسد فرد مفقود شده در ارتفاعات شمالی شهرستان کاشمر توسط نیروهای هلال احمر خبر داد. غلامرضا صیادی چهارشنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته با اعلام گزارش مفقودی یک مرد ۵۷ ساله در ارتفاعات شمالی شهرستان کاشمر به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، یک تیم امداد و نجات کوهستان از جمعیت هلال احمر کاشمر به منطقه اعزام و عملیات جستجو آغاز شد. وی ادامه داد: جستجوی شبانه نجاتگران و عوامل انتظامی حاصلی در بر نداشت و با طلوع آفتاب عملیات جستجو با ظرفیت دو تیم امداد ونجات کوهستان و همچنین حضور پلیس و خانواده فرد مفقود شده ادامه یافت. معاون هلال احمر خراسان رضوی گفت: نیروهای هلال احمر، پلیس و اعضای خانواده فرد حادثه دیده به گروههای مختلف تقسیم و شروع به جستجوی مسیرهای متعدد نمودند که سرانجام بعدازظهر امروز پس از ١٨ ساعت تلاش، جسد فرد مفقوده شده توسط تیم مشترک جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی کشف و طی مراحل قانونی تحویل شد.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه خراسان رضوی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location