634 شعبه اخذ رای در ساری برای جمع‌آوری آرای مردم پیش‌بینی شد


634 شعبه اخذ رای در ساری برای جمع‌آوری آرای مردم پیش‌بینی شد

ساری - ایرنا - فرماندار ساری گفت که برای جمع آوری آرای مردم در 28 خرداد ماه جاری 634 شعبه اخذ رای در این شهرستان پیش بینی شده است.

عباسعلی رضایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع شعب اخذ رای، ۲۷۸ شعبه برای مناطق شهری و ۳۵۶ شعبه نیز برای مناطق روستایی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: با هدف حفظ سلامتی مردم، شمار شعب و همچنین تعداد صندوق های اخذ رای در این دوره از انتخابات در مقایسه با دوره گذشته افزایش یافته است و مردم می‌توانند ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، با مراجعه به شعب از پیش تعیین شده نسبت به رای دادن در روز انتخابات اقدام کنند.

وی از تایید صلاحیت نهایی ۲۶۰ نامزد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه ساری ساری خبر داد و گفت که از این تعداد، ۲۰۰ داوطلب در حوزه انتخابیه شهر ساری، ۱۵ داوطلب در شهر آکند، ۱۲ داوطلب در شهر کیاسر، ۱۱ نفر در شهر پایین هولار، ۱۲ نفر در فرح‌آباد و ۱۰ داوطلب نیز در شهر فریم از توابع حوزه انتخابیه شهرستان ساری تایید صلاحیت نهایی شدند.

حوزه انتخابیه شهرستان ساری شامل ۶ شهر ساری، آکند، کیاسر، پایین هولار، فرح‌آباد و فریم است.

فرماندار ساری افزود: با توجه به اینکه تعداد اعضای شورای اسلامی شهر ساری ۹ نفر است، رای دهندگان در روز رای گیری حداکثر می‌توانند اسامی ۹ داوطلب را در تعرفه برگ رای بنویسند.

رضایی گفت که اعضای هیات اجرایی شهرستان مستقر در ساری در راستای اجرای ماده ۵۴ قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور از تاریخ انتشار اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده تا ۲ روز پس از اعلام نتایح اخذ رای، آماده دریافت شکایت انتخاباتی هستند و تنها شکایاتی قابل رسیدگی است که به استناد تبصره یک ذیل ماده ۷۰ آیین نامه اجرایی، مشخصات شاکی یا شاکیان شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، نشانی محل کار یا سکونت را داشته باشد.

رییس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان ساری با بیان اینکه ۳۴۲ نفر در ۶ شهر مرکز استان جهت حضور در انتخابات شورای اسلامی شهر ثبت‌نام اولیه کرده بودند، گفت: از این تعداد ۱۵ نفر انصراف دادند و از ۳۲۷ داوطلب باقی مانده که ۲۶۴ نفر صلاحیتشان مورد تایید هیات نظارت استان قرار گرفت و ۶۳ نفر نیز رد صلاحیت شده بودند. ‎

رضایی با اشاره به اینکه از ۲۶۶ داوطلب اولیه جهت حضور در انتخابات شورای اسلامی شهر ساری نیز ۱۱ نفر انصراف داده بودند، گفت که از ۲۵۵ داوطلب باقی مانده، صلاحیت ۲۰۰ داوطلب تایید نهایی شد.

وی برگزاری انتخاباتی سالم، رقابتی و باشکوه با حفظ امانتداری آرای مردم را از رویکردهای اصلی نظام ذکرکرد و با بیان اینکه بی‌شک از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای تحقق این مهم به شکل مطلوب استفاده می‌شود، اظهار داشـت: مردم با مشارکت همه جانبه در پای صندوق‌های اخذ رای، حماسه‌ای بی‌بدیل در تاریخ پرافختار ایران اسلامی خلق خواهند کرد.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری جمعه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location