هزار و 929 دانش آموز ایلامی برای ورود به مدارس تیزهوشان رقابت می کنند


هزار و 929 دانش آموز ایلامی برای ورود به مدارس تیزهوشان رقابت می کنند

ایلام - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: یک هزار و 929 دانش آموز پایه ششم و سوم متوسطه اول این استان طی 2 روز برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان رقابت می کنند.

حشمت اله وردی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رقابت دانش آموزان برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان امروز همزمان با سراسر کشور در استان ایلام آغاز شده است.

وی یادآور شد: این آزمون امروز و فردا در ۲۵ حوزه امتحانی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مناطق مختلف استان برای ۲ مقطع تحصیلی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان امروز با حضور یک هزار و ۲۵۰ داوطلب دختر و پسر در ۱۵ حوزه امتحانی استان ایلام برگزار می شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش ایلام تاکید کرد: همچنین آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعداد های درخشان فردا جمعه با حضور ۶۷۹ دانش آموز داوطلب در ۱۰ حوزه امتحانی در استان ایلام برگزار خواهد شد.

اله وردی یادآور شد: از میان شرکت کنندگان در آزمون ورودی پایه هفتم ۱۰۰ دانش آموز ( ۵۰ نفر پسر و ۵۰ نفر دختر) به عنوان دانش آموزان پایه هفتم وارد مدارس استعدادهای درخشان استان می شوند.

وی اضافه کرد: همچنین از میان شرکت کنندگان در آزمون ورودی پایه دهم نیز ۱۰۰ دانش آموز ( ۵۰ پسر و ۵۰ دختر) در رشته های ادبیات و علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی و فیزیک به عنوان دانش آموزان پایه دهم برای تحصیل در مدارس استعداد های درخشان پذیرفته خواهند شد.

به گفته معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش ایلام، هم اکنون ۴۱۰ دانش آموز پسر (مقطع متوسطه اول ۱۸۳ و متوسطه دوم ۲۲۷ نفر) و ۴۰۳ نفر دانش آموز دختر در دبیرستان دخترانه فرزانگان (متوسطه دوم ۲۴۱ نفر و متوسطه اول ۱۶۲ نفر) تحصیل می کنند.

بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال دارند.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location