وجود مشکل بیکاری و آب شرب در چهارمحال و بختیاری قابل قبول نیست


وجود مشکل بیکاری و آب شرب در چهارمحال و بختیاری قابل قبول نیست

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وجود مشکل بیکاری و محدودیت در تامین آب شرب در استانی همانند چهارمحال و بختیاری که ظرفیت‌های بسیاری در بخش منابع آبی، کشاورزی، شیلات، گردشگری و... دارد، قابل قبول نیست، این مشکلات نباید...

سعید جلیلی ۲۰ خردادماه در برنامه انتخاباتی تلویزیونی در شبکه استانی جهانبین خطاب به مردم چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در سفری که به این استان داشتم با مشکلات و ظرفیت‌های موجود در این استان آشنا شدم، زمانی‌که صحبت از مشکلات در استانی می‌شود برای حل آن‌ مشکلات باید از ظرفیت مردم همان استان برای حل مشکلات بهره‌مند شد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: برای چهار سال آینده نباید تنها به اداره روزمره در کشور فکر کنیم، بلکه باید جهش کشور در اولویت قرار بگیرد، این جهش تنها نباید مختص به مرکز باشد، بلکه باید تاثیرات این جهش در نقطه به نقطه کشور مشاهده شود.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری یکی از تامین‌کننده‌های آب در کشور محسوب می‌شد، افزود: اما امروز مردم این استان برای تامین آب شرب خود دچار مشکل هستند، زمانی‌که صحبت از حل مشکل آب شرب در این استان می‌شود، باید سایر ظرفیت‌های استان در بخش کشاورزی، گردشگری و ... را نیز در نظر بگیریم.

جلیلی با اشاره به ظرفیت‌های خدادادی موجود در چهارمحال و بختیاری در حوزه گردشگری، یادآور شد: این استان باید هم‌چون نگینی در کشور بدرخشد، اما این امر تنها با وعده و شعار محقق نخواهد شد، بلکه دولت وظیفه دارد با استفاده حداکثری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در این استان برای تحقق این امر گام بردارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مردم چهارمحال و بختیاری برای توسعه و پیشرفت نباید معطل این دولت و آن دولت بمانند، بلکه باید جوانان، نخبگان، دانشگاهیان و ... آستین همت را بالا بزنند و فرصت‌هایی که در این استان مورد غفلت قرار گرفته است را در همین راستا به‌کار بگیرند، باید فرصت‌ها و مزیت‌های استان را به تفکیک شهرستان، شهر و روستا شناسایی، سپس آن‌ها را به مسئولان منتقل و مطالبه کنند.

وی با اشاره به اینکه در هشت سال گذشته دولت سایه به مشکلات و ظرفیت‌های هر شهر و روستا توجه کرده است، گفت: اگر این دولت شکل بگیرد، مردم باید سایه به سایه تحولات دولت را دنبال کنند و نقاط ضعف آن را متذکر شوند، مردم می‌توانند نواقص دولت را تکمیل کنند و برای شناسایی ظرفیت‌ها و تقویت دولت به مسئولان یاری برسانند.

جلیلی تاکید کرد: وجود مشکل بیکاری و محدودیت در تامین آب شرب در استانی همانند چهارمحال و بختیاری که ظرفیت‌های بسیاری در بخش منابع آبی، کشاورزی، شیلات، گردشگری و ... دارد، قابل قبول نیست، این مشکلات نباید به‌صورت مقطعی حل شود، بلکه باید برای پیشرفت و جهش استان یک برنامه مدون تدوین کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر دولت برنامه داشته باشد، می‌تواند بر اساس همین برنامه و بسیج امکانات و ظرفیت‌ها در استان‌ها به میزان بالایی اشتغال ایجاد کند، حضور جوانان چهارمحال و بختیاری در سایر نقاط کشور برای اشتغال ارزشمند است، اما باید شرایطی فراهم شود تا جوانان این استان به حرفه مورد علاقه خود در استان خودشان مشغول شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در چهار سال آینده به‌دنبال جهش در جای جای ایران اسلامی هستیم، قطعا چهارمحال و بختیاری نیز در این مدت شاهد یک شکوفایی و درخشش خواهد بود.

انتهای پیامتبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه چهارمحال و بختیاری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location