قاری قرآن به عنوان کسی که عاشق مردم است باید امر به معروف کند


قاری قرآن به عنوان کسی که عاشق مردم است باید امر به معروف کند. در شرایط فعلی که در آستانه انتخاب ریاست جمهوری هستیم، بالاترین امر به معروف، دعوت مردم به شرکت پرشور در انتخابات و نقش آفرینی در این عرصه است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، دومین جلسه سیزدهمین دوره ارتقاء قاریان ممتاز قرآن کریم، چهارشنبه ۱۹ خردادماه از ساعت ١٨:٣٠ تا ٢٠:٣٠ با رعایت تدابیر بهداشتی، به صورت نیمه حضوری و مجازی و با برقراری تعامل دوسویه و برخط با قاریان شرکت کننده از طریق نرم افزار گوگل میت، به میزبانی شورای عالی قرآن برگزار شد.

قاری قرآن به عنوان کسی که عاشق مردم است باید امر به معروف کند


در این جلسه ارتقاء که با دبیری محمودرضا بیژنی اول از قاریان پیشکسوت قرآن همراه بود، محمد عباسی و سعید رحمانی از استادان و داوران بین المللی قرآن به ارائه نکات فنی و مفاهیمی و تحلیل قرائت قاریان پرداختند.

محمدحسن موحدی از تهران و وحید براتی از بیرجند به صورت حضوری و مجید جدیدی از ارک با پخش تلاوت تصویری وی، قاریانی بودند که هرسه نفر آیات ١٩۶ تا ٢٠۶ سوره أعراف را از حفظ تلاوت کردند.

براساس این گزارش، تلاوت محمدحسن موحدی با کسب نصاب لازم به عنوان "تلاوت منتخب" در دومین جلسه ارتقاء دوره سیزدهم معرفی شد.

قاری قرآن به عنوان کسی که عاشق مردم است باید امر به معروف کند


در بخش دیگری از این جلسه، قسمت دوم برنامه تصویری "آموزش تکیه های صوتی کلمات قرآن" با تدریس مهدی حسنی از اساتید کشورمان و مؤلف کتاب میزان القرائه، که اخیراً در شورای عالی قرآن تولید شده است، پخش گردید.

بنابراین گزارش،‌"جرعه ای از معرفت" برنامه دیگری است که با ایراد سخن توسط یکی از شخصیت های قرآنی همراه است. میهمان این برنامه محمدصادق علمی از استادان پیشکسوت قرآن کشور بود که در ارتباط تصویری با جلسه ارتقاء به بیان نکاتی پرداخت.

قاری قرآن به عنوان کسی که عاشق مردم است باید امر به معروف کند


علمی گفت: قاری قرآن برای ایفای نقش پیامبرگونه خود باید ویژگی هایی داشته باشد تا او را هرچه بیشتر به پیامبر اسلام نزدیک کند.
این استاد دانشگاه ادامه داد: از اولین و مهم ترین ویژگی های پیامبر، عشق ایشان به مردم بود. ایشان درد مردم را داشتند. در قرآن آمده: لقد جاءکم رسول من انفسکم عزیز علیه ما عنتم حریص علیکم بالمؤمنین رئوف رحیم.
از جلوه های عشق پیامبر به مردم در این آیه کاملا مشهود است که می فرماید: یأمرهم بالمعروف و ینهاهم عن المنکر. ریشه امر به معروف، زیباسازی فرد و بهسازی جامعه است. امام خمینی(ره) در کتاب تحریرالوسیله، آمر و ناهی را به عنوان طبیب حاذق و پدر دلسوز معرفی می کنند. موضوع امر به معروف و نهی از منکر، یک موضوع پدرانه و طبیانه است لذا در واقع عاشقانه است.

قاری قرآن به عنوان کسی که عاشق مردم است باید امر به معروف کند

محمدصادق علمی در پایان تاکید کرد: قاری قرآن به عنوان کسی که عاشق مردم است باید امر به معروف کند. در شرایط فعلی که در آستانه انتخاب ریاست جمهوری هستیم، بالاترین امر به معروف، دعوت مردم به شرکت پرشور در انتخابات و نقش آفرینی در این عرصه است.

پایان بخش این جلسه، قرائت دعای ختم قرآن به صورت ارتباط تصویری توسط مرتضی یادگاری از قاریان ممتاز تهرانی بود.
شایان ذکر است، سیزدهمین دوره جلسات ارتقاء شورای عالی قرآن، روزهای چهارشنبه به صورت هفته در میان، دو ساعت پیش از اذان مغرب برگزار می شود و فیلم کامل جلسات با فاصله چند روز در صفحه مجازی شورا در تارنمای آپارات بارگزاری می گردد.

پایان پیام/49


تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location