مقابله با جنگ ترکیبی دشمن نیازمند بالابردن سواد رسانه‌ای است


مقابله با جنگ ترکیبی دشمن نیازمند بالابردن سواد رسانه‌ای است

بوشهر- امام جمعه دیر گفت: امروز با جنگ ترکیبی و شناختی دشمن مواجه هستیم که باید سواد رسانه‌ای خود را بالا ببریم و در مدارس وظیفه سنگینی داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تبریک ولادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: وظیفه اصلی کارگزاران نظام اسلامی، مبلغان و فرهنگیان تقویت پایه‌های دینی جامعه، اخلاق نیکو و عملیاتی کردن احکام الهی است.

امام جمعه دیر افزود: امانت داری بویژه در واگذاری مسئولیت‌ها و بیت المال، مدارا با مردم، بخشش تا زمانی که حق خدا ضایع نشود، از سفارشات پیامبر اسلام (ص) است.

اهمیت به نماز در مدارس

وی با بیان اینکه اقامه نماز در جامعه باید پررنگ باشد، عنوان کرد: در مدارس به نماز بویژه نماز جماعت اهمیت داده شود.

حسینی با اشاره به اینکه یاد خدا و معاد جلوی گناه و انحراف را می‌گیرد، ادامه داد: متأسفانه امروز تقوای الهی، راست گویی، امانت داری و … در جامعه کمرنگ شده است.

وی ابراز کرد: امروز دشمنان برای به انحراف کشاندن جامعه دشنام دادن و فحش دادن را در فضای مجازی ترویج می‌کنند.

وی بیان کرد: امروز آمریکا در رأس همه گناهکاران است و بعضی نیز از آمریکا و رسانه‌هایش اطاعت می‌کنند.

وحدت عامل پیروزی بر دشمنان

امام جمعه دیر با تبریک هفته وحدت، گفت: عامل مهم پیروزی ما در انقلاب و دفاع مقدس و تا امروز مقابل همه توطئه‌های دشمن همین عامل وحدت بوده است.

وی افزود: دشمن وحدت ما را هدف قرار داده است و در اغتشاشات اخیر سعی کردند نه تنها بین اقوام و مذاهب بلکه بین شیعیان و حتی خانواده‌ها ایجاد اختلاف کنند.

حسینی بیان داشت: ولایت و رهبری عامل دیگر اقتدار ما است که در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عامل اصلی بود و همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم.

هجمه به نیروهای نظامی و انتظامی هجمه به امنیت کشور است

وی خاطرنشان کرد: امروز امنیت جامعه ما مورد هجمه دشمن است و هجمه به نیروهای نظامی و انتظامی هجمه به امنیت کشور است.

امام جمعه دیر درباره هفته ملی کودک، یادآور شد: هم خانواده‌ها هم معلمان و هم مبلغان به کودکان توجه خاصی داشته باشند که اساس تربیت در دوران کودکی است.

وی درباره روز ملی پارالمپیک، بیان کرد: این عزیزان با موفقیت‌هایشان نشان دادند معلولیت محدودیت نیست.

لزوم نظارت بیشتری بر بازار

حسینی با بیان اینکه سلامت غذا، در دسترس بودن غذا و ارزان بودن آن مهم است، افزود: ظاهراً بازار رها شده و نظارتی بر آن نیست که متولیان باید پیگیری و چاره اندیشی کنند.

امام جمعه دیر با تبریک هفته تربیت بدنی، گفت: وجود پنج هزار شهید ورزشکار در کشور و جلوه‌های تدین ورزشکاران در میادین بین المللی پدیده‌های شگرف و بی بدیلی در دنیای مادی و پر از فساد امروز است.

وی با بیان اینکه ورزشکاران به ارزش‌های خود پایبند باشند، افزود: کسانی که می‌گویند ورزش را سیاسی نکنید خودشان بعد از جنگ اوکراین ورزشکاران روسی را تحریم و از خط قرمز خود عبور کردند.

حسینی با تقدیر از مردم انقلابی و وفادار به کشور و ولایت، عنوان کرد: مسئولان قدردان این ملت باشند؛ این مردم مشکلات متعدد معیشتی و اداری و … دارند اما دشمن شناس هستند و صف خود را از دشمنان نظام و انقلاب جدا کرده و مقابل آنها می‌ایستند.

امام جمعه دیر اظهار کرد: بعضی در داخل کشور به وجود دشمن خارجی حساسیت دارند در حالی که نقش و دخالت دشمن در حوادث اخیر برای همه روشن و آشکار است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن برنامه ریزی داشته است منتها این بهانه که دستشان آمد زودتر دست به کار شدند و اگر این بهانه نداشتند بهانه دیگری سر دست می‌گرفتند.

حسینی بیان کرد: امروز با جنگ ترکیبی و شناختی دشمن مواجه هستیم که باید سواد رسانه‌ای خود را بالا ببریم و در مدارس وظیفه سنگینی داریم.

وی با بیان اینکه حرکات دشمن انفعالی بود، عنوان کرد: حضور میلیونی جوانان در پیاده روی اربعین و حرکت مومنانه نمونه‌هایی از تدین ملت ایران است و دشمن مجبور به برنامه ریزی برای اغتشاش شد.

امام جمعه دیر گفت: مردم دشمن را به عقب راندند تا به اهداف خود نرسد ولی نباید غافل شویم و کار فرهنگی با قدرت دنبال شود چون دشمن از طریق جنگ نرم به دنبال توطئه است.

وی افزود: آتش زدن مسجد و قرآن کار ضد انقلاب است و در مقابل کسانی که در حوادث اخیر هیجان زده شدند باید کار فرهنگی کنیم اما با کسانی که با برنامه در اغتشاشات حضور داشتند باید برخورد قاطع شود.

حسینی گفت: تا زمانی که ملت ایران پرچم اسلام به دست گرفته است، این دشمنی‌ها ادامه دارد و تنها راه ایستادگی است.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام الگوی ما است‌، عنوان کرد: نبی اکرم (ص) در مقابل تبلیغات، فشارهای اقتصادی و جنگ‌های مختلف دشمن ایستادگی کرد و ما نیز همین گونه باید باشیم.

امام جمعه دیر ابراز کرد: مسئولین به وظایف خود عمل کنند و حواسشان پرت نشود.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه بوشهر

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


معما / زیر 10 ثانیه نسبت فامیلی ما رو حدس بزنید !!