دخالت دشمن در حوادث اخیر کشور غیر قابل انکار است


دخالت دشمن در حوادث  اخیر کشور غیر قابل انکار است

گناوه- امام جمعه گناوه گفت: نقش و دخالت دشمن در حوادث و اغتشاشات اخیر در کشور آشکار و غیر قابل انکار است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به دیدار اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در این دیدار بیانات مقام معظم رهبری عمدتاً حول دو محور اصلی تبیین و جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولیت‌هایی که که متوجه این مجمع و بحث حوادث اخیر کشور بود.

امام جمعه گناوه افزود: رهبر معظم انقلاب بحث اینکه دشمن در این حوادث دخالت داشته و نقش دشمن یک نقش روشن و آشکار و غیرقابل انکار است را بیان فرمودند.

وی گفت: حتی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که ما دیگر بر بحث برجام متمرکز نیستیم بلکه امروز بر اغتشاشات است که متأسفانه در هفته اخیر در برخی از استان‌های کشور رخ داده شده است و دشمنان از کسانی که امنیت ایران را دچار خدشه می‌کنند، حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: نقش و حمایت دشمن در حوادث و اغتشاشات اخیر در کشور آشکار و غیر قابل انکار است و برای همه صاحبنظران و طرف‌هایی خارجی که بی تفاوت یا بی طرف هستند نیز این نقش روشن است که دشمنان از این اغتشاشگران داخلی حمایت می‌کند.

امام جمعه گناوه بیان کرد: اقدامات و تبلیغات دشمن با راه انداختن تبلیغات سو و مسموم و ایجاد اثرگذاری فکری، هیجان و تشویق و آموزش ساخت مواد آتش زا است.

وی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند باید بین آنهایی که به کف خیابان آمدند تفاوت گذاشت گفت: برخی از این افراد یا عامل دشمن هستند یا در جهت و همسو با دشمنان حرکت می‌کنند.

وی گفت: برخی از افراد نیز تحت تأثیر رسانه‌های بیگانه هیجان زده می‌شوند و وارد خیابان می‌شوند و قطعاً جوانانی که تحت تأثیر احساسات قرار می‌گیرند باید نسبت به آنها کار فرهنگی بویژه در بین دهه هشتادی‌ها انجام دهیم که اثرگذار باشد.

امام جمعه گناوه افزود: البته در این میان مقداری ضعف و بی توجهی از سوی ما نسبت به این نسل بوده و کاستی‌هایی صورت گرفته که دانش آموز دهه هشتادی احساسی و هیجانی و تحت تأثیر رسانه معاند قرار می‌گیرد.

دخالت دشمن در حوادث  اخیر کشور غیر قابل انکار است

امام جمعه گناوه گفت: دشمن از ابزار رسانه و سلطه اقتصادی برای تأثیرگذاری بر افکار مردم تبه ویژه جوانان استفاده می‌کند باشد که باید هوشیار و بصیرت افزایی کنیم. و لذا مقام معظم رهبری فرمودند کسانی که هیجانی عمل کردند باید نسبت به آنها کار فرهنگی انجام داد.

وی گفت: کسانی که عامل دشمن یا در جهت دشمن گام بر می‌دارند باید دستگاه‌های قضائی و امنیتی وظایف خود را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند تا زمانی که ملت ایران اسلامی پرچم اسلام را به دست گرفته همواره دشمنی هم به اشکال مختلف به وجود می‌آید افزود: دشمنان از بدو پیروزی انقلاب توطئه‌های فراوانی از جمله توطئه تجزیه طلبی در کشور از جمله کردستان، سیستان و بلوچستان، تحمیل جنگ ۸ سال، کودتاها، ترورها توسط منافقین و احزاب کومله و دمکرات را انجام داده است و امروز نیز این دشمنی‌ها ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه دشمنی‌های دشمنان هیچ گاه تمام شدنی نیست گفت: باید هوشیار و با بصیرت باشیم اگر بصیرت و اتحاد، وحدت نداشته و هوشیار و به فکر ملت نباشیم و این بار گرانی و تورم را از دوش ملت کم نکنیم قطعاً می‌تواند آسیب باشد.

وی ادامه داد: رهبری به مسئولان توصیه فرمودند که مراقب باشید این مسائل حواس شما را پرت نکند و از کارهای اساسی باز نمانید.

امام جمعه گناوه گفت: طراحی این اغتشاشات از مدت‌ها قبل بوده است و با مرگ «مهسا امینی» دشمنان زودتر به کف خیابان آمدند و عده‌ای هم هیجانی وارد این جریان شدند.

وی با اشاره به نقش اروپایی‌ها در اغتشاشات گفت: اروپایی‌ها نیز از اغتشاشگران حمایت کرده‌اند و دستورالعمل خروج شهروندان اروپایی از ایران بخاطر ناامن بودن و تعلل و تأخیر در حفاظت از سفارت‌های ایران در برخی کشورها، نشانه شیطنت و همراهی اروپایی‌ها با اغتشاشگران است.

وی گفت: ما باید هوشیار باشیم و هم این مسائل را کارشناسی کنیم و نگذاریم خون شهدا دستاویز دشمنان قرار گیرد.

امام جمعه گناوه با تبریک میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) گفت: پیامبر گرامی اسلام، پیامبر رحمت و وحدت و توحید است و آنچه می‌تواند امروز ما را از بحران‌ها و گرفتاری‌ها نجات دهد وحدت و انسجام است.

وی گفت: اگر این وحدت در کشور برقرار باشد دشمن هرگز نمی‌تواند به اهداف خود دست یابد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه بوشهر

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دانلود آهنگ خاص و بی نظیر اجتماعی سارینا از شاهین نجفی