دو سال بدون جام برای فوق ستاره پرتغالی/ شرایط باورنکردنی: رونالدو مجبور به خداحافظی می‌شود!


دو سال بدون جام برای فوق ستاره پرتغالی/ شرایط باورنکردنی: رونالدو مجبور به خداحافظی می‌شود!

با توجه به ناکامی النصر در فتح لیگ عربستان، کریستیانو رونالدو برای دومین سال متوالی هیچ جامی به دست نیاورد.

به گزارش "ورزش سه"، کریستیانو رونالدو بعد از پشت سر گذاشتن یک جام جهانی ناموفق در قطر جدایی پر سر و صدایی از منچستریونایتد داشت. او با انتخاب النصر همه را متعجب کرد. خیلی ها معتقد بودند که ستاره پرتغالی در سال های پایانی فوتبالش به دنبال موفقیت های بیشتر است و النصر می تواند عرصه ای مناسب برای عملی کردن این هدف باشد. کریس اما مثل سال قبل فصل را بدون جام به پایان رساند و در عربستان هم نتوانست موفقیت خاصی رقم بزند.

النصر امشب مقابل الاتفاق به تساوی 1-1 رضایت داد تا زمینه را برای قهرمانی الاتحاد فراهم کند. این اتفاق در حالی رخ داد که یاران رونالدو پیش از این از فتح جام حذفی نیز بازمانده بودند. آنها با وجود داشتن یکی از بهترین بازیکنان تاریخ، فصل را بدون جام به پایان رساند تا غیرمنتظره ترین انتقال فصل نه برای رونالدو جام داشته باشد و نه برای تیم جدیدش.

ستاره 38 ساله پرتغالی در شبی شاهد رقم خوردن این اتفاق بود که لیونل مسی کیلومترها دورتر در فرانسه توانست گل قهرمانی پاری‌سن‌ژرمن را زده و به دو رکورد شخصی بسیار هم نیز دست یابد. او با این گل هم از رونالدو عبور کرده و به بهترین گلزن باشگاهی (5 لیگ معتبر) تبدیل شد و هم به رکورد دنی آلوز رسید تا با 43 قهرمانی به پرافتخارترین بازیکن تاریخ تبدیل شود.

دو سال بدون جام برای فوق ستاره پرتغالی/ شرایط باورنکردنی: رونالدو مجبور به خداحافظی می‌شود!

همزمانی این دو اتفاق باعث شد تا هواداران رونالدو شبی تلخ را مثل ستاره محبوب خود پشت سر گذاشته و هم از بابت ناکامی کریس حرص بخورند هم با ناراحتی شاهد جشن گرفتن رقیب باشند. رونالدو طی 2 سال اخیر هیچ جامی کسب نکرده است. چنین اتفاقی در دوران حرفه ای ستاره پرتغالی سابقه نداشته و باید دید که او چگونه با آن کنار خواهد آمد. شاید همین روند او را مجاب به پایان دوران بازی اش کند.

رونالدو در حالی طی 2 سال اخیر با پیراهن پرتغال، یونایتد و النصر هیچ جامی کسب نکرده که 3 عنوان قهرمانی لیگ برتر و یک چمپیونزلیگ با یونایتد (مقطع اول حضورش در جمع شیاطین سرخ)، 2 قهرمانی لالیگا و 4 چمپونزلیگ با رئال تنها بخشی از افتخارات دوران باشگاهی‌اش به شمار می رود.

دو سال بدون جام برای فوق ستاره پرتغالی/ شرایط باورنکردنی: رونالدو مجبور به خداحافظی می‌شود!

جالب اینجاست که رونالدو در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از حضور در النصر گفته بود که من در فوتبال اروپا به همه افتخارات دست یافتم و الان به فوتبال آسیا آمدم تا دستاوردهای جدید برسم. فصل اول حضور او در عربستان اما نشان داد که رسیدن به این هدف خیلی هم آسان نیست. رونالدو در این فصل در کسب جام داخلی با النصر ناکام بود تا فتح لیگ قهرمانان آسیا نیز برایش دور از دسترس به نظر برسد.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه ورزشی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


انواع فونت و متن بسم الله الرحمن الرحیم برای بیو اینستا