تامین حقوق و مطالبات محیط بانان پیگیری می‌شود


تامین حقوق و مطالبات محیط بانان پیگیری می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه در نشست هم اندیشی با فرماندهان یگان حفاظت محیط زیست استان‌ها که به صورت وبیناری برگزار شد، با اشاره به مسئولیت خطیر محیط بانان، گفت: هم جسم و هم روح...

تامین حقوق و مطالبات محیط بانان پیگیری می‌شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه در نشست هم اندیشی با فرماندهان یگان حفاظت محیط زیست استان‌ها که به صورت وبیناری برگزار شد، با اشاره به مسئولیت خطیر محیط بانان، گفت: هم جسم و هم روح شما محیط بانان عزیز در معرض مخاطرات گسترده‌ای است که محیط زیست کشورمان را تهدید می‌کند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: مردم برای محیط بانان احترام زیادی قائلند و درباره حقوق آن‌ها مطالبه گر هستند، اما فضای مجازی، فضای مطالبه حقوق شما نیست.
سلاجقه ادامه داد: همه ما کارمندان نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم و می‌باید قوانین اداری و سازمانی آن را رعایت کنیم و اگر کسی این قوانین را رعایت نکرد با او برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به در پیش بودن هفته محیط زیست، تصریح کرد: باید از فرصت هفته محیط زیست استفاده کرد و به کمک رسانه‌های ارتباط جمعی، زحمات مخلصانه شما در گوشه و کنار کشور را منعکس نمود.
سلاجقه افزود: باید همه بخش‌های مختلف سازمان حفاظت محیط زیست اعم از ستاد و صف با یک انسجام فراگیر، برای بازتاب اقدامات و دستاورد‌های سازمان تلاش کنند. به عنوان مثال، ادارات کل ما می‌توانند از ظرفیت صدا و سیمای استان خود برای بیان تلاش ها، از خودگذشتگی‌ها و سختی‌های کار محیط بانان استفاده کنند.
معاون رییس جمهور با اشاره به فعالیت‌های انجام شده و اقدامات در دست انجام برای احراز شهادت محیط بانانی که در حین عمل به وظیفه به دیدار معبود شتافتند، گفت: پرونده ۱۰۵ نفر از همکاران ما که در حین خدمت جان خود را از دست دادند هنوز در پیچ و خم احراز شهادت قرار دارد و این برای ما خیلی سنگین است. ما در تلاش هستیم تا از همه ظرفیت‌ها بهره بگیریم تا دست کم عنوان «شهید خدمت» به این عزیزان تعلق گیرد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: یکی از برنامه‌های ما در سازمان، استفاده از ظرفیت‌های پهپادی برای نظارت و پایش در مناطق صعب العبور و کمک به محیط بانان عزیزمان است.
سلاجقه با تاکید بر پیگیری به منظور ثبت روز محیط بان در تقویم رسمی کشور، از فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست خواست تا در خصوص حق کشف، حق درجه و نیز حق حمل سلاح محیط بانان پیگیری لازم را صورت دهد.
وی همچنین بر پیگیری برای حقوق، مزایا، حق مسئولیت و مسکن محیط بانان و دیگر کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست و نیز تامین تجهیزات، البسه و وسایل نقلیه محیطبانان تاکید کرد.
به گفته معاون رییس جمهور، سازمان حفاظت محیط زیست در حال مذاکره با سازمان امور اداری و استخدامی برای صدور مجوز جذب ۵۷۰ محیط بان در سراسر کشور است.
سلاجقه با اشاره به اهمیت برقراری گشت‌های دریایی برای حفاظت از محیط زیست پهنه‌های آبی کشور، گفت: می‌بایست بحث آغاز به کار محیط بانان دریایی در دستور کار قرار گیرد چونکه به شدت به آن نیاز داریم.
وی در پایان با قدردانی و تشکر از همه تلاش‌ها و ایثارگری محیط بانان، تصریح کرد: شما محیط بانان برای حفظ حیات نسل‌ها کوشش می‌کنید و این یک وظیفه مقدس است.
گفتنی است رییس سازمان حفاظت محیط زیست از مهرماه ۱۴۰۰ تاکنون از ۱۳۸ پاسگاه محیط بانی در سراسر کشور بازدید کرده است که آخرین آن در ششم خرداد امسال انجام شد.
آقای سلاجقه در این تاریخ با حضور در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو با محیط بانان این منطقه دیدار و گفتگو کرد.
شایان ذکر است هم اکنون ۳۲ پارک ملی، ۵۳ پناهگاه حیات وحش، ۱۸۴ منطقه حفاظت شده و ۴۰ اثر طبیعی ملی تحت عنوان مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد.بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

تزیین جشن الفبا در مدرسه | 40 ایده تزیین جشن الفبا در مدرسه برای کلاس اولی ها برای دهه ...