کتاب «عصر امام خمینی(ره)» به چاپ بیست و دوم رسید


کتاب «عصر امام خمینی(ره)» به چاپ بیست و دوم رسید

چاپ بیست و دوم کتاب «عصر امام خمینی(ره)» اثر حجت الاسلام والمسلمین میر احمدرضا حاجتی روانه بازار نشر شد.

خبرگزاری شبستان، گروه اندیشه به نقل از بوستان کتاب، چاپ بیست و دوم کتاب «عصر امام خمینی(ره)» اثر حجت الاسلام والمسلمین میر احمدرضا حاجتی در ۴۳۹ صفحه منتشر شد.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیام های الهی و معنوی امام خمینی(ره) در سراسر جهان، طنین افکن گردید، ایشان با تأسی به آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص) بسیاری از مناسبات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان معاصر را عمیقا متحول ساخت و نظام های مادی و الحادی را به چالش کشاند و الگوی تازه‌ای به جهانیان ارائه کرد و میلیون‌ها انسان سرگشته در برهوت الحاد و بی دینی و گرفتار در دام جاهلیت عصر مدرن را با دعوت به ارزش های وجودی خویش و دین و معنویت، رهایی بخشید و عصر جدیدی را آغاز نمود. در این کتاب به تحلیل و بررسی چیستی و چرایی و ویژگی های این عصر پرداخته می شود.

ساختار اثر

این کتاب در چهار بخش تالیف شده است؛ در بخش اول با عنوان «شخصیت و عصر امام خمینی(ره)» نویسنده به بیان شخصیت امام خمینی(ره) از نگاه حضرت آیت الله خامنه ای و علمای ربانی پرداخته، حماسه امام خمینی(ره) را تشریح کرده، ویژگی های عصر امام خمینی(ره) از نگاه امام و مقام معظم رهبری(تجدید حیات دینی و معنوی انسان معاصر، بطلان نظریه های ضد دینی و برائت جهانی از عقاید الحادی) برشمرده و عصر امام خمینی(ره) در نگاه صاحب نظران مسلمان(آیت الله مصباح یزدی، پرفسور حمید مولانا، احمد هوبر و محمد لنسل را به رشته تحریر درآورده است.

«عصر امام خمینی(ره) و رویکرد دینی و معنوی انسان معاصر» عنوان دومین بخش از کتاب حاضر است که در آن رویکرد دینی و معنوی انسان عصر امام خمینی(ره) از دیدگاه غربیان مورد بررسی قرار گرفته و رویکرد دینی و معنوی شهروندان جوامع غربی مورد تأکید قرار می گیرد و رویکرد دینی و مذهبی دانشمندان تشریح و عصر امام خمینی(ره) و توجه به کارکردهای مثبت دین بر شمرده شده است.

مؤلف در بخش سوم از این کتاب با عنوان «علل رویکرد دینی و معنوی انسان معاصر» به بررسی حقیقت جویی(آسیب های ناشی از عدم دستیابی انسان به حقایق هستی و تبیین مقصود از واژه دین گرایی) پرداخته، سرخوردگی از خلأ روحی -روانی(جریان علم گرایی محض و انزوای دین و آثار خسارت بار جریان علم گرایی محض در غرب) را بررسی کرده و سرخوردگی از نابسامانی روز افزون تمدن مادی(تمدن نوین، مهمترین عامل ناهنجاری های جهان امروز، بحران تمدن مدرن در آینه آمار و ارقام، دموکراسی غربی و شکست اندیشه اومانیستی و بحران رهبری در غرب) را به رشته تحریر درآورده است.

«عصر امام خمینی(ره) نهضت عظیم اسلام گرایی» عنوان چهارمین و آخرین بخش از کتاب مذکور است که در آن نویسنده امام خمینی و خیزش جهانی اسلام را بیان کرده و نهضت جهانی اسلام و وحشت استکبار را مورد تأکید قرار داده و روند اسلام خواهی در جوامع غربی را مورد بررسی قرار داده و اعتراف صاحب نظران غربی به توانمندی و جامعیت اسلام را تبیین کرده است.

برشی از اثر

* تلاش تحلیلگران برای شناخت انقلاب اسلامی و تفکر امام خمینی(ره)

انقلاب اسلامی با تکیه بر 13 قرن پشتوانه فکری و فرهنگی اسلام و تشیع و پیوند عمیق آن با شخصیت ممتاز امام(ره) شرایطی را پدید آورده است که امروزه بسیاری از تحلیل گران جهانی به شدت در تب و تاب دستیابی به تحلیلی جامعه از واقعیت عظیم انقلاب اسلامی و نظریه عمیق ولایت فقیه و وقوف بر رمز و راز پیام های معنوی، سیاسی، اجتماعی و... امام خمینی(ره) می باشند. چرا که بسیاری از تحلیل ها و نظریات و «پیشگویی های سیاسی امام واقعاً و بدون اغراق از معجزات سیاسی این قرن می باشند و از لحاظ علمی به حد کافی مسئله جدی است تا پیشگویی های امام در مورد تمام بشریت و حرکت مستضعفان جدی گرفته شود».

برای دستیابی به درکی روشن از واقعیت مذکور می توان به عنوان نمونه از بررسی «تاثیرات انقلاب اسلامی و حضرت امام(ره) در رخداد بزرگترین تحول امروز جهان یعنی ظهور پدیده‌ای جدید و نیرو و قدرت ماورای دولت های ملی» و تأکید بر «عدم شناخت محتوای عمیق پیام های حضرت امام(ره) از سوی دول مختلف جهان»، از سوی تحلیلگران برجسته حوادث و رویدادهای حال و آینده جهان، در غرب، همچون الوین تافلر، یاد نمود. وی معتقد است:

«وقتی امام خمینی فتوای قتل سلمان رشدی را صادر کردند، در واقع برای حکومت های دنیا پیامی تاریخی فرستادند که بسیاری از دریافت و تحلیل آن عاجز ماندند و مضمون واقعی پیام امام چیزی نبود، مگر فرا رسیدن اثری جدید از حاکمیت جهانی، که غربی‌ها باید آن را با دقت مورد نظر و بررسی قرار دهند، زیرا در ادامه حرکت امام خمینی(ره)، قلمرو و اندیشه های بشری هم جایگاه حکومت و دولتی را تغییر می‌دهد و هم اقتدار دولت های ملی و محلی را...».

علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

پایان پیام/9

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه دینی و مذهبی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

مرگ لو دهنده فیلم عشق بازی زهرا امیر ابراهیمی با دوست پسرش ! / ناگفته ها