اعزام بیش از 5000 مبلغ و مبلغه به عتبات عالیات در اربعین 1402


اعزام بیش از 5000 مبلغ و مبلغه به عتبات عالیات در اربعین 1402

حجت الاسلام احمدی ضمن تشریح برنامه های فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از اعزام بیش از پنج هزار مبلغ و مبلغه به عتبات عالیات همزمان با اربعین ۱۴۰۲ خبر داد.

حجت الاسلام «حمید احمدی»، رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به برنامه های این ستاد برای اربعین حسینی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته برای اربعین امسال نیز برنامه های ویژه ای تدارک و پیش بینی شده است ضمن اینکه برنامه های جدیدی نیز به برنامه های امسال افزوده شده است.

اعزام هشت قاری زن به عتبات عالیات برای نخستین بار

وی با اشاره به هتک حرمت قرآن کریم در کشورهای مختلف تصریح کرد: بر همین اساس فعالیت های قرآنی امسال ستاد اربعین برجسته تر شده است و با انتخاب 50 قاری که هشت قاری برای نخستین بار به صورت رسمی از بانوان انتخاب شدند اعزام می شوند و 42 قاری و گروه تواشیح نیز از قاریان ممتاز کشور و 50 قاری هم از ملیت های مختلف با همکاری جامعه المصطفی انتخاب و همزمان با اربعین ۱۴۰۲ به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام احمدی اظهار کرد: با دعوتی که از قاریان ممتاز بین المللی کشورهای لبنان، افغانستان و پاکستان به عمل آوردیم محافل مشترکی بین کشورها اسلامی در عتبه ها و مسیر راهپیمایی و شهرهای مختلف عراق برای زائران برگزار خواهد شد.

تهیه نامه ای به دبیر کل سازمان ملل در قالب طومار

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین بیان کرد: همچنین یک طوماری با کمک گروه های مختلف مردمی ایران و عراق تهیه کردیم که در آن نامه ای با محتوای تسهیل قوانین برای جلوگیری از اهانت به مقدسات ادیان و مذاهب اسلامی به دبیر کل سازمان ملل نوشته شده است که امیدواریم با استقبال مردم و امضای طومار چند میلیونی بتوانیم این خواسته را پی گیری نماییم تا دیگر کسی با عنوان آزادی بیان به خود اجازه توهین و اهانت به مقدسات ادیان به ویژه اسلام را ندهد.

وی افزود: همچنین از چهاردهم صفر نشست های متعددی با حضور اساتید از کشورهای مختلف در نجف برگزار می شود و تا شانزدهم صفر در کربلا ادامه پیدا خواهد کرد ضمن اینکه چهاردهم و پانزدهم صفر نیز ویژه مراسمی برای تجلیل از سرداران شهید با عنوان «قاعده النفس» (رهبران پیروزی) در مزار «ابو مهدی المهندس» در نجف و عمود 533 (مربوط به سردار سلیمانی) برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه گروه های کودک و نوجوان در اربعین امسال فعال تر ورود کرده اند اظهار کرد: ما نشست هایی را با حضور بیش از 100 تشکل و فعال مردمی کودک برگزار کرده ایم. همچنین جلسات متعددی در ایران برای هماهنگی و هم افزایی با دوستان عراقی و ایرانی برگزار شد ضمن اینکه امروز شاهد برگزاری جلسه فعالان حوزه عکاسی در تهران هستیم که این عکاسان عمدتا از اساتید و فعالان برجسته این حوزه می باشند.

وی با اشاره به به برگزاری جلسات آموزشی، گروه تبلیغ نماز کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین بیان کرد: جلسه 400 نفره از روحانیون تبلیغی همراه با آموزش و توجیه عمومی در قم برگزار می شود که در شهرهای مختلفی مانند یزد، کرمان، خوزستان و فارس هم در حال برگزاری است که انشاءالله مبلغان، خادمان و فعالان اربعین با توجیه و آموزش بیشتری با توجه به شرایط حضور پیدا کنند.

اعزام بیش از 5000 مبلغ و مبلغه به عتبات عالیات در اربعین 1402

اعزام بیش از پنج هزار مبلغ به عتبات عالیات

وی گفت: با همکاری جامعه الزهرا، حوزه های علمیه خواهران و شورای تبلیغ بیش از پنج هزار مبلغ و مبلغه در خدمت زائران عتبات عالیات در اربعین ۱۴۰۲خواهند بود.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از برگزاری طرح « تکریم از موکب داران عراقی» خبر داد و افزود: در راستای این طرح با همکاری بخشی از سازمان ها و گروه های مردمی بسته هایی تهیه شده است که در موسم اربعین با حضور در مواکب تقدیم شان خواهد شد که بیشتر به رسم تقدیر و تشکر از سوی مردم ایران از میهمان نوازی و میزبانی مردم شریف عراق صورت می گیرد.

وی با اشاره به اعزام گروه های سرود به عتبات عالیات در اربعین حسینی اظهار کرد: بیش از 10 گروه سرود از سوی گروه ها و نهادهای مردمی به عتبات عالیات اعزام خواهند شد. ضمن اینکه برگزاری محافل شعر و محافل متعدد قرآنی نیز از دیگر برنامه های ستاد مرکزی اربعین است که با حضور شاعران و قاریان برجسته در کربلا و شهرهای مختلف عراق به اجرا می شود.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به برنامه های ستاد مرکزی اربعین در فضای مجازی خاطرنشان کرد: گروه فضای مجازی ستاد مرکزی اربعین در طول سال فعال است و پویش ها و برنامه های متعددی را برگزار می کند. گروه رصد که از دوستان داخلی و خارجی هستند هم در طول سال تولید محتوا می کنند و هم شبکه های اجتماعی و رسانه ها را رصد می کنند به طوری که در طول دو ماه 300 نفر در موضوع اربعین تولید محتوا می کنند و به توزیع و نشر آنها در این فضای مجازی می پردازند.

وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی هم همکاری های خوبی با ستاد مرکزی اربعین داشته است افزود: با دعوت از همه این گروه ها، سیاست های مورد نیاز در حوزه تولید، نشر و توزیع را برایشان مشخص کرده و بر سیاست هایی از قبیل دوری از دوگانه سازی و بر وحدت و تبلیغ بر پیام های حضرت سیدالشهدا تاکید نموده است.

پخش زنده برنامه های ستاد مرکزی اربعین از 30 شبکه

وی گفت: ما در طول موسم اربعین که از دهم صفر آغاز می شود برنامه ها را به صورت زنده و شبانه روزی برای بیش از 30 شبکه رادیویی و تلویزیونی ارسال خواهیم کرد.

حجت الاسلام احمدی از برگزاری سوگواره دانش آموزی عبرت خبر داد و گفت: این برنامه با محورهای شعر، داستان و سفرنامه، پوستر، تولیدات رادیویی، خوشنویسی، فیلم کوتاه و مستند، نقالی و پرده خوانی و عکس برگزار می شود، ضمن اینکه علاقه مندان می توانند آثار خود را از 20 مرداد لغایت 30 شهریور ارسال نمایند.

برگزاری وبینار بین المللی «الا یا اهل العالم»

وی همچنین از برگزاری وبینار بین المللی « الا یا اهل العالم» خبر داد و گفت: کارگروه بین المللی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین وبینار بین المللی الا یا اهل العالم را برگزار می کنند که در این وبینار دکتر ابوالفضل خوش منش، دکتر حمید احمدی، دکتر مینو اصلانی، دکتر عظمی زرین (از پاکستان)، دکتر سمرا جیلان (از ترکیه) و خانم پروفسور دلال عباس (از لبنان) به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

پایان پیام/35

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه قرآن و معارف

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

رونمایی از همسر واقعی کم سن و سالِ بانو جانگِ سریال دونگی + عکس عاشقانه