اسرائیل به دنبال باج‌گیری است


اسرائیل به دنبال باج‌گیری است

مشاوررئیس دفتر سیاسی حماس بااشاره به اینکه صهیونیست‌ها هیچ جدیتی برای رسیدن به توافق ندارند و آمریکا هم هیچ فشاری در این زمینه وارد نمی‌کندگفت ما درهر مذاکره‌ای به اصل آتش‌بس دائمی پایبندیم و تجاوز اشغالگران به مردم فلسطین باید برای همیشه پایان یابد.

«طاهر النونو» مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به مانع‌تراشی صهیونیست‌ها در روند مذاکرات آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا اعلام کرد که رژیم اشغالگر با هدف باج گرفتن از مقاومت دست به کشتار مردم ما می‌زند.

النونو در اظهاراتی مطبوعاتی گفت که ارائه کمک‌ها از زمین و هوا و دریا برای مقابله با محاصره غزه و نجات مردم فلسطین از گرسنگی ضروری است.

وی تاکید کرد که رژیم اشغالگر بنا به دلایل سیاسی داخلی، در مذاکرات تعلل می‌کند و هیچ قصدی برای توقف جنگ ندارد. ما در هر مذاکره‌ای به اصل آتش‌بس دائمی پایبندیم و تجاوز اشغالگران به مردم فلسطین باید برای همیشه پایان یابد.

اسرائیل به دنبال باج‌گیری است

این مقام حماس همچنین تصریح کرد که خود فلسطینی‌ها درباره مرحله بعد از جنگ گفت‌وگو می‌کنند و تصمیم می‌گیرند و این مسئله ارتباطی به رژیم اشغالگر ندارد. ما خواستار آزادی مردم در انتخاب نمایندگان خود و تحکیم اصل مشارکت بین احزاب و گروه‌های فلسطینی هستیم.

مشاور رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه گفت که رژیم اشغالگر در رسیدن به توافق قبل از ماه رمضان هیچ جدیتی ندارد و هیچ فشار واقعی هم از جانب آمریکا در این زمینه نمی‌بینیم.

در شرایطی که هنوز هیچ یک از مذاکرات درباره آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا در سایه فریبکاری‌ها و مانع‌تراشی‌های طرف صهیونیستی و آمریکایی به نتیجه ملموسی نرسیده، منابع برجسته مقاومت فلسطین اعلام کردند که مقاومت به اصول و شروط خود در هر مذاکره‌ای پایبند است.

این منابع افزودند: رهبری حماس تاکید کرده که هرگز هیچ مذاکره‌ای زیر سقف قحطی و گرسنگی در غزه انجام نخواهد شد؛ مگر اینکه شرایط زندگی مردم غزه بهبود یابد. اگر نیازهای غذایی مردم غزه به ویژه در شمال این منطقه تامین نشود مقاومت دلیل و ضرورتی برای ماندن در مذاکرات نمی‌بیند و تامین نیازهای غذایی مردم اولویت اول حماس و همه گروه‌های مقاومت فلسطین است.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه گوناگون

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


متن دیکته شب کلاس دوم ابتدایی برای همه درس ها