پیدا شدن پیکر بی جان 2 جوان در این استان


پیدا شدن پیکر بی جان 2 جوان در این استان

فرماندار قصرقند سیستان و بلوچستان گفت: ۲ نفر در رودخانه کاجو غرق شدند که صبح امروز شنبه پیکر بی جان یک جوان به نام عبدالغفور هوتی و روز گذشته پیکر سعید رئیسی پس از چند روز جستجو با کمک مردم محلی منطقه پیدا شدند. 43 حوادث 1403/02/01

کشف جسد 2 جوان در رودخانه کاجو قصرقند

احمدرضا هاشمزهی، فرماندار قصرقند سیستان و بلوچستان اظهارکرد: عبدالغفور هوتی چهار روز قبل در روستای حمیری گرفتار سیل شده بود که پیکر بی جان وی در روستای رگدپ جدید نزدیکی سد زیردان(جگرکوه) و پیکر سعید رئیسی ساکن روستای کلمت حوالی روستای هزاره‌ای توسط مردم در رودخانه کاجو پیدا شدند.

وی تصریح کرد: شهرستان قصرقند دارای ۶۷ هزار نفر جمعیت و ۱۵۳ روستاست، بارندگی‌های سیل‌آسا و به تبع آن طغیان رودخانه‌های محلی متصل به رودخانه کاجو و در نهایت راه افتادن سیل خروشان در بستر این رودخانه همیشه موجب قطع روستاها در بخش های مرکزی، ساربوک و تلنگ می شود.

فرماندار قصرقند افزود: جاری شدن سیل خروشان در بستر رودخانه موجب قطع ارتباط ۴۱ روستا با جمعیت ۱۸ هزار نفر شده بود و تا چندین روز و برخی مواقع تا یک ماه تردد به سختی آنهم با خودروهای کمک دار و شاسی بلند در حال انجام است.

وی افزود: بارندگی و طغیان رودخانه چند روز گذشته علاوه‌ بر بستن مسیر قصرقند - تلنگ - کاجو راه ارتباطی ۱۳۰ روستا در محدوده حاشیه رودخانه کاجو، پایین دست دهستان حمیری ساربوک و محدوده عزیز آباد تا کلمت و بگ و هزاره‌ای و بخش تلنگ تا محدوده سد زیردان(جگرکوه) و دپ و سارتاپ را نیز قطع کرده و هیچ راهی برای امدادرسانی آنها وجود نداشته است و هم اینک با سختی تردد در حال انجام است.

هاشمزهی بیان کرد: باران، راه ۱۳ روستای محدوده بالا و پایین دست سد زیردان ساربوک و ۲۳ روستای حاشیه رودخانه کاجو و ۷۴ روستای بخش تلنگ را نیز قطع کرده و این روستاها در محاصره سیل قرار داشتند و با کم شدن باران راه برخی از روستا باز شده اما در مسیر گل و لای و سنگلاخ و بدون رگلاژ تردد فقط با خودروی شاسی بلند مقدور است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

ببینید | شوخی بامزه کاربران فضای مجازی با اظهارنظر احمدی‌نژاد برای شرکت در انتخابات ریا...