جان سنگلج در خطر است


جان سنگلج در خطر است

مدیر تماشاخانه سنگلج با اعلام خبر تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه از مسئولان شهرداری خواست تا جان سنگلج، این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی، را به خطر نیندازند.

پریسا مقتدی با ابراز نگرانی برای ساختمان تماشاخانه سنگلج گفت: اواخر سال گذشته مطلع شدیم که این ساختمان تخلیه شده و قرار است که نوسازی شود، نه این که تخریب شود. از همان موقع تماس‌هایی با آقای نادعلی رئیس کمیسیون فرهنگی فرهنگی شورای شهر داشتیم، از طریق آقای نظری به وزیر ارشاد و وزارتخانه اطلاع داده و موضوع توسعه تماشاخانه سنگلج پیگیری شد.

به گزارش ایرنا، وی با ابراز تاسف از این که حدود یک هفته قبل متوجه شده اند که در ساختمان مجاور تماشاخانه به جای بازسازی، تخریب صورت می‌گیرد ادامه داد: حدود ۷ تا ۱۰ روز پیش متوجه شدیم که موضوع نوسازی نیست و دارد تخریب صورت می‌گیرد. خیلی نگران شدیم. بحث الحاقی اش در این مرحله اولویت نبود. بنابر این از طریق مدیر کمیته هنر کمیسیون فرهنگی شورای شهر خانم مرادزاده، مطلع شدیم که تلاش‌هایی شده و ارتباطاتی با شهردار گرفته شده است.

مقتدی درباره پیگیری‌های روز‌های گذشته توضیح داد: طی روز‌های گذشته مجددا به آقای نادعلی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و کاظم نظری مدیر کل هنر‌های نمایشی اطلاع دادیم. عکس و فیلم‌هایی را تهیه کردیم و طی نامه نگاری‌هایی که انجام داده ایم اعلام نگرانی کردیم که این تخریب دارد صورت می‌گیرد. در جریان هستم که مدیر کل هنر‌های نمایشی نیز مکاتباتی با وزیر داشته اند.

وی افزود: با دفتر طرح‌های عمرانی وزارت خانه، آقای جان نثار و همکارانشان؛ مهندس توکلیان، گفتگو کردیم که دیدار حضوری از پروژه داشتند و با مهندسین آن پروژه نیز صحبت کردند. متاسفانه این طور به گوش ما رسید که ۲۰ متر هم می‌خواهند پایه ریزی کنند. هر چند مهندسین دفتر طرح و برنامه معتقد بودند که اگر دقت لازم در این تخریب و پی ریزی بشود مشکلی پیش نمی‌آید، اما آن‌ها هم به سهم خودشان نگرانی‌هایی داشتند. به هر حال سی سال از ساخت آن ساختمان می‌گذرد و به نوعی این دو ساختمان در گذر زمان به هم تکیه داده اند.

مقتدی تصریح کرد: نگران جان سنگلج هستم و تلاش خودمان را کرده ایم. درخواست عاجزانه خانواده تئاتر از مدیران ارشد شهرداری به خصوص شهردار منطقه ۱۲ و شهردار تهران این است که اگر با موضوع توسعه تماشاخانه و الحاق این ساختمان و زمین کناری به هر دلیلی همراهی نمی‌کنند، جان سنگلج این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیاندازند.


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

عضو انجمن ایمنی تهران:134 هزار ساختمان نا ایمن در کشور وجود دارد/ بیش از 70 ساختمان همچ...