15 ماسک گیاهی و خانگی شگفت انگیز برای درمان منافذ باز پوست صورت


علت منافذ باز پوست صورت چیست؟ منافذ باز پوست صورت به دلیل افزایش سن، استرس، آلودگی هوا و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به دلیل کاهش کلاژن پوست، ایجاد می شوند و یکی از علل آکنه و جوش صورت در افرادی که پوست چرب دارند، هستند. امروزه با کرم و لیزر می توان تا […] The post 15 ماسک گیاهی و خانگی شگفت انگیز برای درمان منافذ باز پوست صورت...

15 ماسک گیاهی و خانگی شگفت انگیز برای درمان منافذ باز پوست صورتعکس منافذ باز پوست صورت

علت منافذ باز پوست صورت چیست؟

منافذ باز پوست صورت به دلیل افزایش سن، استرس، آلودگی هوا و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به دلیل کاهش کلاژن پوست، ایجاد می شوند و یکی از علل آکنه و جوش صورت در افرادی که پوست چرب دارند، هستند.

امروزه با کرم و لیزر می توان تا حدودی منافذ باز پوست را درمان کرد. اما بهتر است بدانید که درمان قطعی برای منافذ باز پوست وجود ندارد و با این روش ها تا حدودی می توان این منافذ را کاهش داد.

ما در این مقاله از سایت کوکا بهترین ماسک های خانگی و طبیعی برای رفع منافذ باز پوست صورت را ارائه کرده ایم که عوارض استفاده از کرم های شیمیایی و لیزر را ندارد. با ما همراه باشید!

چگونه منافذ باز پوست صورت را ببندیم؟

در ادامه با طرز تهیه و نحوه استفاده از ماسک های گیاهی برای از بین بردن سریع منافذ پوست صورت آشنا خواهید شد.

1. بستن منافذ باز پوست با یخ

یخ به عنوان یک درمان خانگی ساده و موثر به بستن منافذ باز پوست صورت کمک می کند، در واقع یخ با افزایش گردش خون در پوست، پوست را سفت تر کرده و منافذ باز را کاهش می دهد.

یک تکه یخ مکعبی را لای یکی حوله یا پارچه ی نخی تمیز بگذارید و به آرامی به مدت 15 تا 30 ثانیه بر روی پوست نگه دارید.

برای رفع سریع منافذ باز پوست صورت به شما پیشنهاد می کنیم که قطعات یخ آب میوه مانند آب سیب، چای سبز یا گلاب را استفاده کنید.

2. درمان منافذ باز پوست با سرکه سیب

سرکه سیب به عنوان یک تونر، باعث افزایش آبرسانی رطوبت رسانی به پوست صورت شده و یکی از بهترین ماسک های طبیعی برای کاهش منافذ باز پوست می باشد.

سرکه سیب و آب را با نسبت های مساوی با هم ترکیب کنید، یک پد پنبه ای را در این محلول فرو ببرید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

برای به دست آوردن بهترین نتایج، هر روز بعد از تمیز کردن صورت خود از این درمان استفاده کنید.

3. سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ یکی از بهترین روش ها برای کاهش چربی پوست صورت است که به طور گسترده ای برای بستن منافذ باز پوست صورت استفاده می شود.

ماسک سفیده تخم مرغ برای پوست

یک سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید بماند تا خشک شود و سپس با آب بشویید.

این ماسک را دو بار در هفته استفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ و آب لیمو ترش

دو عدد سفیده تخم مرغ را با آب یک لیمو ترش کوچک ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

این ماسک را دو بار در هفته و برای یک ماه استفاده کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ و بلغور جو دوسر

یک سفیده تخم مرغ را با دو قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه و دو قاشق غذا خوری بلغور جو دوسر ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

این ماسک را دو بار در هفته استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

4. شکر

اسکراب شکر با کاهش چربی پوست به عنوان یکی از بهترین روش های خانگی برای بستن منافذ باز پوست صورت شناخته می شود.

اسکراب شکر و لیمو ترش و روغن زیتون

دو قاشق غذا خوری شکر را با یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید و به آرامی بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 20 تا 30 ثانیه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

این اسکراب را دو بار در هفته استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

اسکراب شکر و عسل

یک قاشق غذا خوری شکر را با یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی و یک قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

این اسکراب را دو بار در هفته استفاده کنید.

5. ماسک جوش شیرین برای منافذ باز پوست

ماسک جوش شیرین یکی از بهترین روش های خانگی برای درمان منافذ باز پوست صورت شناخته شده است، در واقع جوش شیرین با کاهش چربی و پاک سازی پوست صورت به رفع منافذ باز پوست صورت کمک می کند.

دو قاشق غذا خوری جوش شیرین و آب ولرم را با هم ترکیب کنید و آن را به صورت حرکات دایره ای بر روی پوست صورت ماساژ دهید، بگذارید 2 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

این ماسک را 3 بار در روز استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

6. لیمو ترش برای رفع منافذ باز پوست

لیمو ترش حاوی اسید سیتریک است که می تواند به رفع منافذ باز پوست صورت کمک کند.

ماسک لیمو ترش و عسل

یک قاشق چای خوری عسل طبیعی را با آب یک لیمو ترش تازه ترکیب کنید و بر روی پوست خود بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

این ماسک را برای یک ماه هر روز استفاده کنید.

ماسک لیمو ترش و گوجه فرنگی

2 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه را با 2 قاشق غذا خوری آب گوجه فرنگی تازه ترکیب کنید و بر روی پوست بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس بشویید.

این ماسک را سه تا چهار بار در هفته حداقل برای یک ماه استفاده کنید.

ماسک لیمو ترش و دارچین

یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش تازه را با یک قاشق چای خوری پودر دارچین ترکیب کنید و بر رو پوست صورت بمالید، بگذارید 15 تا 20 بماند و سپس با آب بشویید.

این ماسک را هر روز حداقل برای یک ماه استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

7. زردچوبه

زردچوبه به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، یکی از بهترین روش های طبیعی برای کاهش منافذ باز پوست صورت در طب سنتی، شناخته می شود.

مقدار های مساوی زردچوبه و آب (به جای آب می توانید از شیر یا گلاب استفاده کنید) را با هم ترکیب کنید و بگذارید 10-15 دقیقه بماند سپس با آب بشویید.

8. ماسک خیار

خیار به دلیل مقادیر بالای آب که دارد باعث آب رسانی به پوست صورت شده و به کوچک شدن منافذ باز پوست صورت کمک می کند.

ماسک آب خیار برای پوست

آب یک خیار تازه را بگیرید و با استفاده از یک پد پنبه ای بر روی پوست بمالید، بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

9. ماسک آب خیار و گلاب

مقدار های مساوی آب خیار و گلاب را با هم ترکیب کنید و بر روی پوست بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

شما می توانید این ماسک ها را هر روز به مدت یک ماه استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

10. ماست

ماست شامل مقادیر بالای اسید لاکتیک است که با کاهش چربی پوست و پاک سازی سلول های مرده پوست، به بستن منافذ باز پوست صورت کمک می کند.

ماسک ماست ساده

یک لایه نازک از ماست ساده را بر روی صورت خود بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند، سپس با آب بشویید.

این ماسک را سه یا چهار بار در هفته حداقل برای یک ماه استفاده کنید.

ماسک ماست و آرد نخود

یک قاشق غذا خوری آرد نخود را به دو قاشق غذا خوری ماست ساده اضافه کنید، این خمیر را بر روی صورت خود بمالید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند سپس با آب سرد خوب بشویید.

این ماسک را دو بار در هفته حالق به مدت یک ماه استفاده کنید.

11. بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر یکی از بهترین مواد طبیعی برای کاهش چربی و سلول های مرده پوست صورت است که به رفع منافذ باز پوست صورت کمک می کند.

پنج قاشق غذا خوری عسل را با دو قاشق غذا خوری شیر خشک و دو قاشق غذا خوری پودر جو دوسر با هم ترکیب کنید و به صورت حرکات دایره ای بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

این ماسک را یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

12. آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از درمان های خانگی مناسب برای رفع منافذ باز پوست صورت محسوب می شود. آلوئه ورا به دلیل خاصیت آبرسانی قوی که دارد به درمان قطعی منافذ باز پوست کمک می کند.

مقداری ژل تازه آلوئه ورا را بر روی پوست صورت ماساژ دهید و بگذارید 10 دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید.

این ماسک را هر روز استفاده کنید تا نتیجه بگیرید.

13. پاپایا

پاپایا یک تونر طبیعی برای پوست و یکی از بهترین درمان های طبیعی و خانگی برای بستن منافذ باز پوست صورت محسوب می شود. در واقع پاپایا با پاک سازی پوست به درمان منافذ باز کمک می کند.

یک پاپایای رسیده را تکه تکه کنید و آن را بر روی پوست صورت ماساژ دهید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

این ماسک را هر روز استفاده کنید.

14. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی به دلیل مقادیر بالای آب که دارد باعث آبرسانی و کاهش انقباض پوست شده، اسید های طبیعی موجود در آن، چربی پوست را کاهش می دهند و به درمان منافذ باز پوست صورت کمک می کنند.

ماسک گوجه فرنگی و عسل

یک گوجه فرنگی را رنده کنید تا به صورت پوره در آید، یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی به آن اضافه کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

15. روغن درخت چای

روغن درخت چای با مرطوب کردن پوست، نه تنها اندازه ی منافذ را کاهش می دهد بلکه به بستن منافذ باز پوست صورت هم کمک می کند.

3-4 قطره روغن درخت چای را در یک فنجان آب بریزید و در یخچال بگذارید تا خنک شود، این محلول را بر روی پوست صورت اسپری کنید و بگذارید بماند تا خشک شود.

این ماسک را می توانید دو بار در روز استفاده کنید.

در ادامه بخوانید : بهترین ماسک های درمان جوش صورت

منابع : top10homeremediesstylecraze

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه سلامت

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته


دانلود آهنگ خاص و بی نظیر اجتماعی سارینا از شاهین نجفی