چطوری از جدول تعیین جنسیت چینی استفاده کنم؟


چطوری از جدول تعیین جنسیت چینی استفاده کنم؟

برای استفاده از این جدول باید سن مادر را به چینی محاسبه کرد. سن به چینی هم از زمان شروع بارداری حساب می شود نه تولد که در آن صورت سن هر شخص تقریبا یکسال بیشتر از سن تولدش می شود.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: در ارتباط با جدول تعین جنسیت چینی من یک جایی خواندم که برای استفاده از این جدول باید سن مادر را به چینی محاسبه کرد. سن به چینی هم از زمان شروع بارداری حساب می شود نه تولد که در آن صورت سن هر شخص تقریبا یکسال بیشتر از سن تولدش می شود. آیا این درست است؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز ما اصلا توصیه ای به استفاده از این روش ها نداریم چون پایه و اساس علمی مشخصی ندارند.

مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
(پیش از هر مطلبی لازم است این نکته را بیان کنیم که استفاده از جدول چینی در تعیین جنسیت، حدس و گمان است و همان‌طور که دکتر کتایون برجیس اشاره کردند، اساس علمی ندارد.)
تعیین جنسیت جنین چینی یا تعیین جنسیت به روش تقویم چنینی بدون سونوگرافی یکی از روش‌های تعیین جنسیت بدون پایه علمی است که از باروهای قدیمی چینیان گرفته شده است.
در این تقویم یک جدول بر اساس سن مادر و ماه شروع بارداری ترسیم و جنسیت جنین بر اساس آن تعیین می‌شود که ممکن است صحت و یا نتیجه عکس داشته باشد.

تعیین جنسیت جنین چینی
تعیین جنسیت فرزند قبل از شکل گیری جنین و یا تشخیص جنسیت جنین در دوران بارداری برای برخی از خانواده‌ها دغدغه و برای برخی نوعی سرگرمی به حساب می‌آید. امروزه پدر و مادر برای تشخیص جنسیت فرزند خود از سونوگرافی استفاده می‌کنند اما یکی از راه‌های تعیین جنسیت نوزاد قبل از تولد، بدون سونوگرافی استفاده از باورهای کهن است.
نمونه بارز این باورهای سنتی استفاده از روش تعیین جنسیت چینی است. در حال حاضر برخی از افراد از نمودار یا جدول چینی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری یا پیش‌بینی جنسیت نوزداشان قبل از تولد استفاده می‌کنند.
به عبارتی زن و شوهر برای اینکه متوجه بشوند در چه زمانی نزدیکی داشته باشند تا فرزند، پسر یا دختر شود، از تقویم چینی استفاده می‌کنند.


آیا استفاده از روش تعیین جنسیت جنین چینی مبنای علمی دارد؟
این روش مبنای علمی ندارد ولی امروزه افراد زیادی در بسیاری از فرهنگ‌ها از آن استفاده می‌کنند. ستاره­ شناسان، سن جنین و سن مادر را با آب، خاک، چوب، آتش و فلز مرتبط می­‌دانستند. تقویم چینی نیز با توجه به سن مادر و زمان لقاح به زن و شوهر می‌گوید که نزدیکی در چه زمانی برای پسردار شدن است و در چه زمانی برای دختردار شدن مناسب است.
این تقویم در زمان باستان از یکی از مقبره‌های راهبانان چینی پیدا شده است و بعد از آن در میان اقوام مختلف رواج پیدا کرده است.
تاریخچه این تقویم به ۷۰۰ سال قبل برمی‌گردد. در قدیم چینی‌ها برای اینکه متوجه بشوند جنین، پسر هست یا دختر از این جدول چینی استفاده می‌کردند. از این روش می‌توان برای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری و پیش بینی جنسیت جنین بعد از بارداری و قبل از تولد نیز استفاده نمود.

روش استفاده از تقویم تعیین جنسیت جنین چینی چگونه است؟
این تقویم به صورت یک نمودار و یا جدول ترسیم شده است بدین صورت که ستون عمودی اول جدول مربوط به سن مادر در زمان بارداری است و ردیف اول ماه شروع بارداری (یا ماه انجام لقاح و نزدیکی) است.
روش کار بدین صورت است که سن مادر را در ستون عمودی پیدا می‌کنید. سپس ماه شروع بارداری را در ستون افقی بالا پیدا می‌کنید.
نقطه تلاقی این دو محور جنسیت جنین را نشان می‌دهد. M (خانه آبی) نشان دهنده‌ی فرزند پسر و F (خانه صورتی) نشان دهنده‌ی فرزند دختر می‌باشد. این جدول برای مادران ۱۸ تا ۴۵ سال مناسب است.

تعیین جنسیت چینی جنین، روش استفاده
شاید روش‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی بیشتر شبیه تفریح و سرگرمی باشد و حتی ممکن است در آینده پیش‌بینی جنسیت جنین با این روش‌ها درست از آب درآید ولی از نظر علمی این روش‌ها ثابت نشده است و هیچ منبع علمی و پزشکی آن را تایید نمی‌کند؛ پس نمی‌توان به نتایج آن مطمئن شد و بر اساس آن تصمیم گیری نمود.

روش‌های احتمالی دیگر برای تعیین جنسیت جنین
در این نوشتار ۲۸ نظریه برای تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری بدون سونوگرافی و در منزل برای شما داریم که برخی از آنها بر پایه علم هستند، بعضی‌ها گفته‌ی کارشناسان، برخی دیگر از داستان‌های قدیمی که دهان به دهان نقل شده‌اند، و بعضی از آن‌ها را از دهان مادران خودمان شنیده‌ایم.
هر چند فهمیدن این‌که باردار هستیم به خودی خود بسیار هیجان‌انگیز است، اما خیلی زود این سوال که کودک‌مان پسر است یا دختر در ذهن اکثر ما پدیدار می‌شود.
در حالی که تا هفته‌ی بیستم نمی‌توانید از جنسیت جنین مطمئن شوید – و حتی در آن زمان هم ممکن است از جنسیت جنین مطمئن نباشید، به علاوه، باید گفت، گاهی اوقات پیش‌بینی جنسیت از سوی یک فرد حرفه‌ای هم می‌تواند اشتباه باشد – اما آزمایشات و نظریات زیادی وجود دارد که ادعا می‌کنند قادر به پیش‌بینی جنسیت کودک شما هستند.
ما از فعل «ادعا کردن» استفاده کردیم چون اگر صادق باشیم اکثر آ‌ن‌ها همان چیزی هستند که ما داستان‌های دهان به دهان نقل‌شده می‌نامیم – هر چند تعداد کمی از آن‌ها پایه و اساس علمی دارند.
با این حال، بسیاری از مادران‌مان آن‌ها را آزمایش کرده‌اند و می‌گویند که تشخیص‌شان واقعا درست از آب در‌می‌آمده – بنابراین ممکن است شما هم بخواهید آن‌ها را امتحان کنید، و شریک زندگی و دوستان‌تان را هم در انجام این تست‌های تعیین جنسیت درگیر کنید، حتی اگر فقط برای سرگرمی باشد!

شکل شکم
یک علامت کلاسیک تشخیص جنسیت بچه شکل شکم است – به این معنی که آیا شکم‌تان کاملا تیز و رو به جلو است یا بیش‌تر پهلو دارید. با این علامت قطعا غریبه‌ها هم می‌توانند دختر یا پسر بودن فرزندتان را تشخیص بدهند.
گفته می‌شود که پسر دارید اگر شکم‌تان تیز و پایین است. اگر شکم‌تان بیشتر پهن و در قسمت‌ پهلوها باشد، ‌بچه دختر است.

تست جوش شیرین
یک عقیده‌ی قدیمی – این یکی می‌گوید که همه چیز به صدای فش فش بستگی دارد. اما برای رسیدن به نتیجه‌ی دقیق‌تر، باید اطمینان حاصل کنید که آن را درست انجام می‌دهید. انجام این تست بسیار ساده است. فقط یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را داخل یک لیوان بریزید.
دفعه بعد که ادرار می‌کنید، مقداری از آن را روی جوش شیرین بریزید. اگر فش فش کرد – فرزندتان پسر است.
اگر هیچ واکنشی قابل‌توجهی وجود نداشت – فرزندتان دختر است. تئوری پشت تست جوش شیرین این است که جنس نوزاد نوزاد شما می‌تواند بر میزان اسید موجود در ادرارتان تأثیر بگذارد – اگر تا به حال سرکه و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده باشید، می‌دانید که وقتی جوش شیرین را با یک ماده‌ی اسیدی مخلوط کنید، کف خواهد کرد.

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری با تست پاندول
حتی افراد مشهور هم این روش را امتحان کرده‌اند- جولز اولیور این روش را روی کودک پنجم‌اش امتحان کرد.
هرچند برخی از ما دوست داریم که وقت به دنیا آمدن فرزندمان غافلگیر شویم … اما برخی دیگر اصلا نمی‌توانند تا آن زمان منتظر بمانند تا ببینند که فرزندشان دختر است یا پسر.
«تست پاندول» یکی از داستان‌های قدیمی برای حدس زدن جنسیت بچه است. برای انجام این تست باید یک سوزن یا حلقه‌ی ازدواج‌تان را به یک نخ ببندید و آن را روی شکم‌تان نگه دارید.
اگر پاندول روی شکم‌تان جلو و عقب برود و یک حرکت خطی داشته باشد، فرزندتان پسر است و اگر پاندول حرکت گرد داشته باشد،‌ فرزندتان دختر است.


میل به شیرینی‌جات یا ترشی‌جات
این‌که شما در حال حاضر میل به شیرینی‌جات دارید یا دوست دارید خوراکی‌های ترش بخورید، به عنوان یک سرنخ محسوب می‌شود برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر است یا دختر! ‌هر چند این متد همیشه درست پیش‌بینی نمی‌کند، اما بر اساس آن اگر در دوران بارداری میل به شیرینی داشته باشید فرزندتان دختر است و اگر ترشیجات بخواهید، فرزندتان پسر است.

تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی فشار خون
اعتقاد داشته باشید یا نه، این نظریه می‌گوید که شما می‌توانید جنسیت نوزاد خود را ۲۶ هفته قبل از بارداری بر اساس فشار خون مادر تعیین کنید.
چییییییییییی؟ – این متد چه‌طور جنسیت جنین را تعیین می‌کند؟ در واقع یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که فشار خون شما قبل از این‌که باردار شوید، می‌تواند نشان دهد که پسر خواهید داشت یا دختر. باور نکردنی به نظر می‌رسد، اما داستان واقعی پشت این متد چیست؟
پژوهشی که اخیرا توسط دانشمندانی در کانادا انجام شده نشان می‌دهد که فشار خون زن ۲۶ هفته قبل از صورت گرفتن لقاح، می‌تواند جنسیت فرزند او را در آینده «پیش‌بینی» کند.
بر اساس یافته‌های این پژوهش، فشار خون بالا نشان می‌دهد که کودک‌تان پسر خواهد بود، در حالی که فشار خون پایین نشان می‌دهد که فرزندتان دختر است.
این مطالعه قطعا مردم را به بحث و صحبت‌های زیادی در همه جا واداشته‌است!
ما دوست داریم تحقیقات بیش‌تری در مورد این موضوع ببینیم، اما در حال حاضر ۱۰۰٪ مطمئن نیستیم که پیش‌بینی این متد دقیق باشد!

حالت تهوع صبحگاهی
یکی از نظریه‌ها می‌گوید که اگر شما صبح‌ها حالت تهوع بدی داشته باشید، فرزندتان دختر است. دکتر گیتا وینکیت، مدیر کلینیک باروری هارلی استریت می‌گوید: هورمون‌ها می‌توانند حال زنان را خیلی بد کنند و اگر کودک شما دختر باشد، مقدار استروژن در بدن‌تان افزایش می‌یابد و اغلب می‌تواند منجر به بروز حالت تهوع شود.
با این وجود، همه‌ی ما زنان بارداری را دیده‌ایم که با همین مشکل روبرو بوده‌اند اما پسر به دنیا آورده‌اند، بنابراین مجددا این متد نیز برای تعیین جنسیت جنین دقت چندانی ندارد.
بيشترين بازديد امروز در گروه سلامت مادر و نوزاد


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location