چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم


چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

در این مقاله هدف آموزش تمیز کردن جواهرات نقره و فیروزه است .در ادامه با ما همراه باشید..... 1-1 تمیز کردن سنگ فیروزه  1- یک پارچه را با آب مرطوب کنید : هیچ نوع مواد شوینده تمیز کننده ای مخلوط نکنید زیرا فیروزه بسیارمستعد آسیب و تغییر...

در این مقاله هدف آموزش تمیز کردن جواهرات نقره و فیروزه است .در ادامه با ما همراه باشید .....

1-1 تمیز کردن سنگ فیروزه

چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

1- یک پارچه را با آب مرطوب کنید :

هیچ نوع مواد شوینده تمیز کننده ای مخلوط نکنید زیرا فیروزه بسیارمستعد آسیب و تغییر رنگ است.حتی مواد شوینده بسیار ملایم ظرفشویی می تواند به سنگ آسیب برساند .

چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

2- سنگ ها را پاک کنید :

برای جلوگیری از آسیب زدن به سنگ ها ،با حرکت بسیار ملایم هرگونه آهک و کثیفی را از روی سنگ تمیز کنید . در صورتی که فیروزه شما خیلی کثیف باشد ممکن است این روند مدتی طول بکشد .با این حال فیروزه را در آب فرو نبرید تا روند کار سریع شود ممکن است به گوهر آسیب برسانید.

چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

3- جواهرات خود را با یک پارچه تمیز خشک کنید:

اگر آب روی فیروزه بنشیند به گوهر آسیب می رساند، بنابراین خشک کردن آن پس از تمیز کردن بسیار مهم است .

هرگز فیروزه را نگذارید با هوا خشک شود و از گرما برای سرعت بخشیدن به روند استفاده نکنید. چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

2-2 تمیز کردن نقره

1- از یک دستمال تمیزو جلا دهنده استفاده کنید :

نقره به ندرت نیاز به شستشو دارد و از آنجا که پاک کننده ها می توانند به فیروزه آسیب بزنند ، به طور کلی بهتر است که به پولیش هیچ چیزی نزنید. از یک دستمال جلا دهنده استفاده کنید که به طور خاص برای نقره طراحی شده است .

نکته تخصصی :

یک پارچه جلا دهنده نقره را به عنوان گزینه ای برای پولیش سنتی استفاده کنید. پارچه های پرداخت نقره حاوی ماده شیمیایی هستند که نقره را صیقل داده و تمیز می کند. استفاده از آن بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید پاک کردن سطح حلقه با پارچه است.

چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

2- نقره را با مواد جلا دهنده مالش دهید :

دستورالعمل های مایع جلا دهنده را برای راهنمایی های دقیق بخوانید. معمولاً از پارچه ای استفاده کنید که به آرامی جلا دهنده را بتوانید روی نقره بزنید. زمانی که نقره می درخشد یعنی هر گونه لکه ، خاک یا زباله ها برداشته شده است .

چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

3- مواد جلا دهنده نقره را از قسمت فیروزه جواهرات دور نگه دارید :

هنگام تمیز کردن جواهرات نقره بسیار آرام کار کنید. دستمال مخصوص نقره ، که مواد جلا دهنده دارد حتی در مقادیر اندک نیز می تواند به فیروزه آسیب برساند. مراقب باشید که هیچ گونه مواد جلادهنده ای روی فیروزه برخورد نکند.

در صورتی که مقدار کمی از مواد جلا دهنده به فیروزه شما بر خورد کند ، بلافاصله آنها را از روی سنگ فیروزه بردارید. می توانید آنها را با یک حوله یا دستمال کاغذی تمیز کنید .

چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

3-3 جلوگیری از صدمه به جواهرات شما

1- از جواهرات در برابر پاک کننده های سخت محافظت کنید:

همانطور که فیروزه بسیار حساس است ، شما نمی خواهید که در معرض خطر قرار بگیرد و در معرض تمیز کننده ها باشد. مواردی مانند صابون ، مواد شوینده لباسشویی و سایر پاک کننده ها می توانند به راحتی به فیروزه آسیب بزنند. جواهرات فیروزه ای را هنگام تمیز کردن جدا کرده و آن را در جای امن نگه دارید که در معرض هیچ تمیز کننده ای نباشد.

چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

2- درهنگام پوشیدن فیروزه از لوسیون دست استفاده نکنید:

اگر از وسایلی مانند انگشتر و دستبند ساخته شده از فیروزه استفاده می کنید، بهتراست استفاده از لوسیون دست خودداری کنید و یا به حداقل برسانید. لوسیون دست ،مانند اکثر مواد شوینده و تمیز کننده، به طور بالقوه می تواند به فیروزه آسیب برساند.

3- حتی ضد آفتاب هم مضر است :

اگر از ضد آفتاب بر روی سینه خود استفاده کرده اید ، پس از آن گردنبند فیروزه ای خود استفاده نکنید .

فیروزه خود را هنگام کثیف شدن تمیز کنید. از آنجا که جواهرات فیروزه ای بسیار حساس هستند ، تمیز کردن بیش از حد آن ممکن است به سنگ آسیب برساند. برای نگه داشتن آن در حالت خوب ، فقط فیروزه را هنگام کثیف شدن آن تمیز کنید.

چگونه جواهرات فیروزه و نقره را تمیز کنیم

4- فیروزه خود را هنگام کثیف شدن تمیز کنید:

از آنجا که جواهرات فیروزه ای بسیار حساس هستند ، تمیز کردن بیش از حد آن ممکن است به سنگ آسیب برساند. برای نگه داشتن آن در حالت خوب ، فقط فیروزه را هنگام کثیف شدن آن تمیز کنید.

بازگشت به بالا

تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه زیبایی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location