آموزش دوخت چادر ملی+ آموزش تبدیل چادر معمولی به چادر آستین دار


چادر ملی، یا چادر آستین دار. البته National tent چادر ملی کمی با مدل آستین دار متفاوت است ولی در کل دو مدل چادر با حجاب است که خانم های مشتاق به استفاده از این مدل ها می توانند در این بخش نحوه برش و دوخت چادر ملی یا آستین دار را آموش ببینند حتی می توانید چادرهای معمولی خود را با آموزش در این بخش به چادر ملی تبدیل کنید. از حسن انتخاب شما بسیار...

چادر ملی، یا چادر آستین دار. البته National tent چادر ملی کمی با مدل آستین دار متفاوت است ولی در کل دو مدل چادر با حجاب است که خانم های مشتاق به استفاده از این مدل ها می توانند در این بخش نحوه برش و دوخت چادر ملی یا آستین دار را آموش ببینند حتی می توانید چادرهای معمولی خود را با آموزش در این بخش به چادر ملی تبدیل کنید. از حسن انتخاب شما بسیار خرسندیم.

آموزش دوخت چادر ملی

برای برش چادر ملی، دوخت چادر ملی نیازی به الگو ندارید. در چند مرحله، می توانید این کار را بسادگی انجام دهید:

1 با توجه به قد افراد بین ۴ تا ۵ متر و ۵۰ سانتیمتر (با عرض ۱۱۵ تا ۱۴۰ سانتیمتر) پارچه لازم است.

2 ابتدا برای مشخص کردن اندازه، چادر را روی سر قرار دهید و ۲ لبه آن را روی زمین مماس کنید (۳ سانتیمتر برای دوخت لبه چادر با صابون علامت بگذارید).

3 پارچه را مطابق شکل روی زمین یا میز کار پهن و آن را از محل علامت گذاری شده تا کنید.

4 سر چادر را علامت بگذارید و مانند چادرهای معمولی به صورت کله قندی آن را ۴ لا کنید و روی یکدیگر قرار دهید و ببرید. اگر عرض چادر ۳ متر باشد، تکه نمی خورد؛ اما با عرض ۱۲۰، در قسمت پشت تکه می خورد. برای تکه پشت هم از پارچه مانده گوشه بگذارید.

الگو دوخت چادر ملی

5 برای تعیین محل دست، قد آستین را اندازه بگیرید (که در اندازه های معمولی ۶۰ سانتیمتر است). جای دستها را مشخص کنید. برای تعیین اندازه، فرق سر تا روی دست را اندازه بگیرید و به طرف پایین چادر روی ۴ لای پارچه اندازه بزنید و به اندازه ۲۰ تا ۲۲ سانتیمتر به طرف داخل چادر علامت بزنید.

خطی تا پایین رسم کنید تا حلقه آستین به دست آید.

6 باید در نظر داشته باشید که برای افرادی با اندازه های ۳۰ و ۳۵ باید ۲۰ سانتیمتر و برای افرای با اندازه ۴۰ و ۴۷ – که پهلو دارند- باید تا ۲۲ سانتیمتر علامت بگذارید.

7 در این قسمتهایی که علامت می زنید، شکل لوزی درست می شود. آن قسمتها که کوتاهتر است به طرف کارور پشت و جلو؛ و دو سر لوزی که بلندتر است به طرف زیر آستین؛ و طرف دیگر به درز پهلوی چادر می خورد. این لوزی (مرغک) باید به طول ۲۰ و عرض ۱۵ تا ۱۲ باشد.

8 جلوی چادر را می توانید بدوزید یا به شکل سجاف در آورید و دکمه یا زیپ کاپشنی بگذارید و یا منگنه سویچی بدوزید.
بیشتر بدانید از نکات انتخاب چادر ملی

چادر ملی برگرفته از چادر ساده ایرانی است با این تفاوت که دارای آستین هایی برای بیرون آوردن دست ها می باشد وجلوی آن با دکمه های مخفی بسته می شود و نسبت به چادر دانشجویی حالتی اندامی تر دارد‏.‏

آستین می‌تواند کلوش یا راسته باشد که معمولاً با حریر یا نوار و یا منجوق‌دوزی تزئین می‌شود. جلوی چادر می‌تواند باز باشد و یا به وسیله‌ی زیپ و دکمه مخفی بسته شود. طراحی این چادر به نوعی است که بانوان بتوانند هنگام انجام امور روزمره،آزادی و راحتی بیشتری داشته باشند‏.

چادر ملی

این چادر به لحاظ ظاهری زیبایی ندارد و در هنگام راه رفتن نیز جلوه خوبی ندارد. استفاده از کیف بر روی چادر امکان پذیر است. به دلیل نوع الگو چادر و اندامی بودن آن، خانم هایی که دارای سایز بدنی بالا هستند در این چادر احساس راحتی نمی کنند.

آموزش تبدیل چادر معمولی به چادر ملی یا آستین دار

برای این مدل ابتدا چادر معمولی را دولا کرده مانند تصویر زیر.

از راس چادر به این نقطه وصل می‌کنیم.

تا اینجای کار

از راس چادر، روی این خط اندازه 90 سانت علامت میزنیم.

تا اینجای کار

از این نقطه، دو خط عمود، با خط مرکزیه جلو و پشت رسم می‌کنیم.

تا اینجای کار

خط عمود، با خط مرکزیه جلو، را اندازه می‌گیریم،هر چند سانت بود، خط عمود، با خط مرکزیه پشت را هم، مساوی آن می‌کنیم و هلال به پشت چادر و به وسط چادر طراحی می‌کنیم.

و تا اینجا به این صورت می باشد.

مثلث وسط آن را قیچی می‌کنیم.

هلال پایین چادر را هم صاف می‌کنیم.

و در آخر چادر آماده ما به شکل زیر خواهد در آمد.

آموزش برش چادر نمازی آستین دار

معمولا برای انجام فریضیه دلچسب و آرامبخش نماز داشتن یک چادر مخصوص حس و حال بسیار خوبی به روح ما می دهد به همین منظور داشتن یک مدل خاص نیز این لذت و آرامش را دوچندان می کند در این بخش آمو زش دوخت چادرنمازی آستن دار را نیز تجربه کنید.

امیدواریم این بخش مورد علاقه خانم های خیاط و عاشق دوخت و دوز بوده باشد. موفق و کامروا باشید.

چرا هنگام نماز باید چادر سر کنیم؟ چرا نماز بخوانیم؟

آموزش دوخت تصویری چادر فرشته

فروش جنجالی چادر ویژه گشایش بخت دختران ! عکس

آزاده نامداری و تصاویر جنجالی او بدون چادر

Training to sew national tents + training to turn ordinary tents into sleeveless tents

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
این سلبریتی های معروف عزیز ایرانی ها هستند / از هدیه تهرانی تا باران کوثری !