رای مجلس سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب برای افراد زیر 18 سال


رای مجلس سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب برای افراد زیر 18 سال

در پی ممنوعیت پوشش در مدارس دولتی در سال 2004 میلادی در فرانسه ، حالا مجلس سنای رأی به ممنوعیت حجاب برای همه افراد زیر 18 سال در این کشور داده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از « emirateswoman»،در پی ممنوعیت پوشش در مدارس دولتی در سال 2004 حالا مجلس سنای فرانسه رأی به ممنوعیت حجاب برای همه افراد زیر 18 سال در این کشور داده است.

این لایحه در روز در 30 مارس 2021 بر اساس قانون مقابله با جدایی طلبی پیشنهاد شد.

مجلس سنای فرانسه به منع هرگونه نماد مذهبی مورد استفاده کودکان و هرگونه لباس یا لباسی که نشان دهنده تمایز زنان نسبت به مردان باشدرای مثبت داده است و این نمونه دیگری از سکولاریسم در فرانسه است.

طبق سنت ، بسیاری از زنان مسلمان به دلایل مذهبی از حجاب استفاده می کنند زیرا از سن بلوغ که معمولاً قبل از 18 سالگی است موهای خود را می پوشانند و به همین دلیل تصمیم اخیر مجلس سنای فرانسه مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته است.

امانی الخاتحبه ، بنیانگذار روز زن مسلمان در حمایت از خواهران فرانسوی خود ، اسلام هراسی و ممنوعیت حجاب در کشور را محکوم کرد.

وی در این باره گفت: خواهران فرانسوی مسلمان من ، بدانید که ما شما را می بینیم ، در کنار شما ایستاده ایم و با شما علیه اسلام هراسی جهانی شده که ما را به اینجا رسانده است می جنگیم.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهوری فرانسه ، قبلا نیز نظرات خود را در مورد حجاب و تفاوت آن با ایده های فرانسه برای جدایی دولت و دین به اشتراک گذاشته بود.

پایان پیام/7


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه دینی و مذهبی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location