نسل جوان کشورهای اسلامی، صهیونیست‌ها را غافلگیر کرده است


نسل جوان کشورهای اسلامی، صهیونیست‌ها را غافلگیر کرده است

تهران - ایرنا - نسل جوان فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی در سیر تحولات اخیر قدس و فلسطین، صهیونیست‌های جنایتکار را غافلگیر کرد و نشان داد که تلاش‌های رژیم اشغالگر و جهان غرب و برخی کشورهای سازشکار عرب برای از بین بردن مساله فلسطین در...

به گزارش ایرنا، حضور گسترده جوانان فلسطینی و کشورهای عربی و اسلامی در اعتراض‌های گسترده مردمی در کشورهای مختلف جهان اسلام علیه جنایات اخیر صهیونیست‌ها ضد مردم فلسطین و غزه نشان داد که همانگونه که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره کرده‌اند، به رغم تلاش رژیم صهیونیستی و کشورهای همپیمان با این رژیم ددمنش برای از بین بردن مساله قدس در افکار عمومی نسل جوان امت اسلامی، اما فلسطین همچنان مورد توجه و مساله اول جوانان فلسطینی و کشورهای عربی و اسلامی هستند.

رژیم صهیونیستی و جهان غرب طی ده‌های گذشته با راه‌اندازی امپریالیسم خبری و پروپاگاندای سیاسی (تبلیغات) سعی در نفوذ افکار عمومی نسل جوان امت اسلامی برای منحرف کردن ذهن آن‌ها از مساله قدس و فلسطین داشت که واکنش این نسل به جنایات اخیر صهیونیست‌ها در فلسطین و غزه نشان داد که امپریالیسم خبری و پروپاگاندای سیاسی آن‌ها شکست خورده و نتوانسته از علاقه این جوانان به مقاومت و مساله قدس بکاهد.

در شرایطی که جهان غرب تصور می‌کرد که نسل جوان امت اسلامی به دلیل هجمه تبلیغات مسموم و راه‌اندازی هزاران شبکه ماهواره‌ای، اینترنتی و مجازی از گرایش به سمت آرمان‌های اسلامی و انقلابی دور شده است، رهبر معظم انقلاب اسلامی در مناسبت‌های مختلف اعتماد خود به نسل جوان انقلابی در کشورهای اسلامی را اعلام کردند.

به عنوان نمونه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از بیانات خود به مناسبت گرامیداشت «روز جهانی قدس» با زبان عربی، جوانان کشورهای عربی را مخاطب قرار دادند و به خیزش اخیر جوانان در دفاع از مسجدالاقصی و انعکاس توامانِ مجاهدت و مظلومیّت ملّت فلسطین در افکار عمومیِ بسیاری از مناطق جهان اشاره کردند و در پایان خطاب به جوانان کشورهای عربی افزودند: به نام خدا به جلو حرکت کنید و بدانید که «قطعاً خدا به کسی که [ دین ] او را یاری می‌کند، یاری می‌دهد».

رهبر معظم انقلاب اسلامی به رغم همه هجمه‌های تبلیغاتی بر افکار عمومی مسلمانان به ویژه نسل جوان آن که از سوی امپریالیسم غرب طی دهه‌های گذشته انجام شده است بر اساس شناخت از ذات نسل جوان مسلمانان، آن‌ها را مخاطب قرار داده‌ و ایشان را به دفاع از حق خود و مقابله با اهداف استعمارگرانه کشورهای غربی و در راس آن‌ها رژیم صهیونیستی فراخواندند.

نسل جوان فلسطین و امت اسلامی در واکنش به درگیری‌های اخیر در فلسطین و غره به خوبی نشان داد که در مسیر حمایت از مقاومت فلسطین و مقابله با برنامه‌های استعماری و استثماری غرب استوار است و ذره‌ای از آن عقب نشینی نمی‌کند.

جوانان پرشور در بسیاری از کشورهای عربی و مسلمان با آمدن به خیابان‌ها و برگزاری راهپیمایی‌های گسترده و تجمع‌های اعتراضی با سردادن شعارهایی در حمایت از مقاومت فلسطین و سوزاندان پرچم رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این رژیم را به عنوان یک اشغالگر به رسمیت می‌شناسند و برای حمایت از مردم فلسطین جهت بازگشت به موطن خود از هیچ کوششی فروگذار نخواهند بود.

نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد، اینکه در راهپیمایی‌های گسترده در بسیاری از کشورهای عربی که با حضور جوانان به ویژه در کشورهایی که حکومت‌های آن‌ها راه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در پیش گرفته‌اند، در حمایت از مردم فلسطین برگزار شد، مردم این کشورها به ویژه جوانان نشان دادند که با قاطعیت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد می‌کنند و این دولت‌ها نماینده آن‌ها نیستند.

در این پیوند می‌توان به راهپیمایی‌ها و تجمع‌های اعتراض آمیز برگزار شده در حمایت از مردم فلسطین در کشورهای مغرب، بحرین و امارات همچنین کشورهایی که پیشتر از آن‌ها یعنی مصر و اردن توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی امضا کردند، اشاره کرد که مردم آن‌ها به ویژه جوانان برخلاف دولتمردانشان بر قطع روابط با دشمن کودک‌کش صهیونیستی تاکید کردند.

اعتراض جوانان در این کشورها خط بطلانی بر تبلیغات پوشالی صهیونیست‌ها که برای عادی‌سازی روابط با کشورهای مسلمان به راه انداخته بودند، کشید و نشان داد که صهیونیست‌ها همچنان منفورترین افراد در نزد مسلمانان هستند و گذشت زمان و هجمه تبلیغاتی گسترده نتوانسته است روابط آن‌ها را عادی کند.

مغرب از جمله کشورهایی بود که صهیونیست‌ها برای برقراری روابط مجدد با آن‌ تبلیغات گسترده‌ای به راه انداختند، اما پس از حوادث اخیر در فلسطین و غزه مردم مغرب در شهرهای مختلف این کشور در حمایت از فلسطین و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به خیابان‌ها آمدند و ضمن مخالفت با عادی‌سازی روابط کشورشان با رژیم اسرائیل، همبستگی خود را با مقاومت فلسطین اعلام کردند.

شبکه تلویزیونی «روسیه الیوم» دیروز (دوشنبه) از برگزاری راهپیمایی در بسیاری از شهرهای مغرب در حمایت از مردم فلسطین و ساکنان غزه خبر داد و افزود: در جریان این تظاهرات، شرکت کنندگان شعارهایی علیه عادی‌سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی سردادند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که هزاران نفر از مردم مغرب برای محکوم کردن حملات رژیم اسرائیل به فلسطینی‌ها و عادی‌سازی روابط بین دو طرف در رباط پایتخت مغرب، تجمع کردند.

مردم اردن نیز از حدود یک هفته پیش در این کشور به حمایت از فلسطینی‌ها تظاهرات کردند و با تجمع در مناطق مختلف، حملات رژیم صهیونیستی به ملت مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

تظاهر کنندگان با تجمع مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در امان پایتخت اردن، جنایات این رژیم در حق مردم مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

راهپیمایان خواستار موضعگیری کشورهای عربی، اسلامی و مجامع بین‌المللی برای توقف حملات رژیم صهیونیستی به غزه و دیگر سرزمین‌های فلسطین شدند.

در بحرین نیز مردم این کشور که جوانان بخش عظیمی از آن‌ها را تشکیل می‌دادند، با برگزاری راهپیمایی جنایت‌های جدید صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین و هتک حرمت مسجد الاقصی را محکوم کردند.

پیش از این و در روزهای گذشته نیز صدها بحرینی با وجود اقدامات شدید امنیتی، اقدام به راهپیمایی در حمایت از قدس و مسجد الاقصی و محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی کردند.

در این پیوند، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که جوانان لبنانی در چهار منطقه در نقطه مرزی لبنان با سرزمینهای اشغالی فلسطین، دست به تظاهرات زدند.

روزنامه «یسرائیل هیوم» (اسرائیل امروز) چاپ سرزمین‌های اشغالی نوشت که این جوانان در صدد عبور از نرده‌هایی بودند که در مرز با این سرزمینها ایجاد شده است.

در کویت نیز صدها نفر از مردم این کشور در روزهای گذشته در میدان «الإراده» در نزدیکی «مجلس الأمه» (پارلمان) کویت تجمع کرده و اعتراض خود به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در قدس اشغالی و نوار غزه را اعلام کردند.

از سوی دیگر ده‌ها شهروند قطری و اتباع خارجی مقیم این کشور در محکومیت تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان تظاهرات کردند.

تظاهرات‌ کنندگان پرچم‌های قطر و فلسطین و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود، «فلسطین مساله من و مسئله ماست» .

مردم سوریه نیز که خود بارها مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند، با برپایی تظاهرات در دمشق بر حمایت خود از ملت فلسطین تاکید کرده و جنایات این رژیم را محکوم کردند.

حضور گسترده این جوانان در راهپیمایی‌هایی که در کشورهای مختلف عربی و اسلامی برگزار شد، تایید کرد که همه برآوردها از نسلی که پیش از این در سایه بمباران رسانه‌ای و تبلیغاتی گسترده غرب و صهیونیست‌ها در افکار عمومی جهانیان بیشتر نسلی اینستاگرامی، تیک تاکی و طرفدار خوشگذرانی شناخته می‌شد تا مقاومت میدانی و انتفاضه، اشتباه بوده است و این نسل خواهان آن است که آزادنه حق انتخاب داشته باشد و جایگاه تاریخی خود را مشخص کند.تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location