فاز دوم طرح ملی یاس در قزوین آغاز بکار کرد


فاز دوم طرح ملی یاس در قزوین آغاز بکار کرد

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: با توجه به ظرفیت‌های آموزشی هلال احمر در خصوص آشنایی با مخاطرات و کمک های اولیه، فاز دوم طرح ملی یاس در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ تهمینه ابراهیمی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین در این رابطه اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه های توانمند سازی جوانان با بهره گیری از ظرفیت های آموزشی استان و آشنایی با مخاطرات و کمکهای اولیه و در جهت انجام مأموریت این جمعیت ارائه خدمات بشر دوستانه و عام المنفعه با توجه به شرایط و تنگناهای موجود و همچنین برای رسیدن اعضای هلال احمر استان به توانمندی های مطلوب در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی، فاز دوم طرح یاس در استان قزوین آغاز شد.

او افزود: با اتخاذ این رویکرد و با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) طرحی مشترک با عنوان طرح ملی یاس «یاران آسیب ستیز» سال گذشته در دستور کار قرار گرفت که در این طرح در خصوص آمادگی در برابر مخاطرات و کمکهای اولیه و همچنین در مورد شیوه های مواجه با بحران و بلایای طبیعی، به دختران رده سنی ۳۰ الی ۴۰ سال استان مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره)، آموزشهای لازم ارائه می شود و در نهایت از این ظرفیت در خانه های هلال استان استفاده می شود.

ابراهیمی ادامه داد: افراد فعال در خانه های هلال استان وارد چرخه و فرآیندی می شوند که در صورت بروز بحران می توانند در مرحله ی نخست خود، مرحله دوم خانواده و در مرحله سوم اعضای محله شان را از بحران نجات دهند و در این طرح با ارائه آموزشهای آشنایی با مخاطرات و کمکهای اولیه فرد توان انجام کاری مشارکتی را پیدا می کند.

او با بیان اینکه این طرح موجب ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری در بعد محلی و استانی می شود، در ادامه بیان کرد: در تعامل دختران مددجو بین ۳۰ تا ۴۰سال با هلال احمر در این طرح فارغ از مزیتهای مرتبط به مواقع بحران در روند عمومی نیز در توانمند سازی اجتماعی، ارتباطی و آموزشی ایشان مؤثر است.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان خاطر نشان کرد: این طرح تا پایان سال ۱۴۰۰ ادامه داشته و تا پایان طرح، ۲۵۰نفر از خواهران مددجو تحت آموزشهای آمادگی در برابر مخاطرات و کمکهای اولیه قرار می گیرند.

48

کد خبر 1523902


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه استانها


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location