پایان کار تیم ایران با کسب 3 مدال طلا، یک برنز و عنوان چهارمی/ 2 پله سقوط نسبت به آخرین مسابقات جهانی


در پایان رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان در مجارستان تیم ایران صاحب 3 مدال طلا و یک برنز شد.


کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان؛
پایان کار تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک برنز و عنوان چهارمی/ ۲ پله سقوط نسبت به آخرین مسابقات جهانی

در پایان رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان در مجارستان تیم ایران صاحب ۳ مدال طلا و یک برنز شد.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان روز‌های ۲۸ تا ۳۰ تیرماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط علی خرم دل در وزن ۵۱ کیلوگرم، سید حسن اسماعیل نژاد در وزن ۷۱ کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا و علی رضایی در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. شهداد خسروی و محمدرضا شاکری در اوزان ۵۵ و ۶۰ کیلوگرم نیز پنجم شدند.

در رده بندی تیمی این مسابقات هند با ۱۴۷ امتیاز قهرمان شد و تیم‌های آمریکا، روسیه و ایران به ترتیب با ۱۴۳، ۱۴۰ و ۱۱۶ امتیاز دوم تا چهارم شدند.

بنابراین گزارش تیم ایران در پایان آخرین رقابت‌های جهانی کشتی آزاد نوجوانان در سال ۲۰۱۹ که در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد در مجموع با کسب ۳ مدال طلا، ۳ نقره، یک برنز و ۱۶۶ امتیاز پس از تیم روسیه (۱۶۸) نایب قهرمان شد و تیم هند هم با ۱۰۶ امتیاز سوم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در رقابت های جهانی ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم حسین احمدی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب رحمان اف آلان از قرقیزستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احمدی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم علی یحیی پور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر آرتیومیج بوگوسلاوسکی از لیتوانی را مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل نوردانات آیتانوف از قزاقستان با نتیجه ۲ بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، یحیی پور از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم علی خرم دل در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر آدریان سیکورا از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل المان ممدوف از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. خرم دل در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر چیراگ از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار نودیربک جومانازاروف از ازبکستان را با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم شهداد خسروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد دمتیتری کاراستویانوف از مولداوی گذشت. وی در دور سوم و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل ماگومد بایتوکایف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، خسروی به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۷ بر ۳ بنجامین بوجت از رومانی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. خسروی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب عبداله توپراک از ترکیه شد و به عنوان پنجم رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم محمدرضا شاکری در دور اول مقابل دالگات عبدالکادیروف از روسیه با نتیجه ۷ بر ۶ به برتری دست یافت وی در دور دوم مقابل سینگ جاسکاران از هند با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، شاکری به گروه بازنده‌ها رفت. وی ابتدا در این گروه با نتیجه ۱۲ بر ۱ گابریل اوجوگ از مولداوی را مغلوب کرد و در دور بعد نیز با نتیجه ۷ بر ۲ از سد گئورگی آبولاشویلی از گرجستان گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت. شاکری در این دیدار مقابل عبدالرحمن ابراهیم اف از آذربایجان با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم علی رضایی در دور اول با نتیجه ۸ بر ۲ آنوشاوان بارسقیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر آکمال سایدوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. رضایی در این مرحله ویشال از هند را با نتیجه ۷ بر ۳ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۶ مغلوب گئورگی گوگریتچیانی از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. رضایی در این با نتیجه ۱۰ بر صفر دیانکو دیانکوف از بلغارستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم سیدحسن اسماعیل نژاد در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد گئورگی ناتوبیدزه از گرجستان گذشت وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر تچاریس کوگیومتسید از یونان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اسماعیل نژاد در این مرحله رائول کاسو از ایتالیا را با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله یرخان بکسلطان اف از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۱ شکست داد و راهی دیدار فینال شد. اسماعیل نژاد در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ از سد احمد موسایف از روسیه گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم مجید باقری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۵ مغلوب الکساندر مامروش از اوکراین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دیدار بعد، باقری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم ابوالفضل یاراحمدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب گئورگین تریپون از رومانی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، یاراحمدی حذف شد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کساوری کامینسکی از لهستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر آینازار بازاربایف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار نیمه نهایی شد. معصومی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ از سد ایلیا ژیبالوف از روسیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل جیمز مولن از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۴۵ کیلوگرم: ۱- بوون باسیت (آمریکا) ۲- علیخان آشینوف (روسیه) ۳- ایمرونبک رحمانوف (قرقیزستان) و امیدجان اسکندراف (ازبکستان) ... ۱۲- حسین احمدی (ایران)

۴۸ کیلوگرم: ۱- امان (هند) ۲- لوک لیلداهل (آمریکا) ۳- نوردانات آیتانوف (قزاقستان) و سارگیس بگویان (ارمنستان) ... ۸- علی یحیی پور (ایران)

۵۱ کیلوگرم: ۱- علی خرم دل (ایران) ۲- نودیربک جومانازاروف (ازبکستان) ۳- ناتانل جسورگا (آمریکا) و چیراگ (هند)

۵۵ کیلوگرم: ۱- ماگومد بایتوکایف (روسیه) ۲- آبدینور نورلانبک (قزاقستان) ۳- جاوید جاوید اف (آذربایجان) و عبداله توپراک (ترکیه) ۵- شهداد خسروی (ایران)

۶۰ کیلوگرم: ۱- کامران بک کاداموف (ازبکستان) ۲- سینگ جاسکاران (هند) ۳- الکس گومباس (مجارستان) و عبدالرحمن ابراهیم اف (آذربایجان) ۵- محمدرضا شاکری (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- می‌یر شاپیرو (آمریکا) ۲- گئورگی گوگریتچیانی (گرجستان) ۳- حبیب زاوربکوف (روسیه) و علی رضایی (ایران)

۷۱ کیلوگرم: ۱- سیدحسن اسماعیل نژاد (ایران) ۲- احمد موسایف (روسیه) ۳- جایدیپ (هند) و یرخان بکسلطان اف (قزاقستان)

۸۰ کیلوگرم: ۱- ساگار جاگلان (هند) ۲- جمیز رولی (آمریکا) ۳- مصطفی گادجی مالاچ دبیراف (روسیه) و تورنیکه سامخارادزه (گرجستان) ... ۱۴- مجید باقری (ایران)

۹۲ کیلوگرم: ۱- ریفات گیداک (ترکیه) ۲- ژوریک ژویف (روسیه) ۳- یوسف دورسانوف (آذربایجان) و کامیل کوراگلیف (قزاقستان) ... ۱۷- ابوالفضل یاراحمدی (ایران)

۱۱۰ کیلوگرم: ۱- امیررضا معصومی (ایران) ۲- جیمز مولن (آمریکا) ۳- ساهیل (هند) و ایلیا ژیبالوف (روسیه)

رده بندی تیمی: ۱- هند ۱۴۷ امتیاز ۲- آمریکا ۱۴۳ امتیاز ۳- روسیه ۱۴۰ امتیاز ۴- ایران ۱۱۶ امتیاز ۵- قزاقستان ۱۰۱ امتیاز ۶- آذربایجان ۸۹ امتیاز ۷- گرجستان ۷۳ امتیاز ۸- ازبکستان ۷۰ امتیاز ۹- ترکیه ۶۶ امتیاز ۱۰- ارمنستان ۴۱ امتیاز

بیشتر بخوانید

حمایت مسئولان مازندران از کشتی گیران اعزامی به المپیک/ قول اهدای سکه به مدال آوران مازنی در توکیو

انتهای پیام/


تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه ورزشی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location