برخی اتفاقات در استان قزوین به اعتماد عمومی آسیب زد


برخی اتفاقات در استان قزوین به اعتماد عمومی آسیب زد

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: برخی اتفاقات در استان قزوین به اعتماد عمومی آسیب زد و باید با انجام اقداماتی این اعتماد عمومی را بازگرداند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه قزوین ، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: خدای متعال فرمود باید کاری کنیم تا مردم برای برقراری قسط و عدل فعال باشند، نه اینکه اجبار شوند تا پای کار عدل بیایند بلکه با انگیزه‌های قلبی پرچم‌دار قسط و عدل باشند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه مهندسی دستگاه قضایی همین سمت و سو را دارد و رهبر معظم انقلاب نیز تاکید دارد که قسط و عدل را با قیام همگانی و حضور جدی مردم تحقق ببخشیم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: آقای رئیسی تحولات جدیدی در دستگاه قضایی ایجاد کردند که روح امید را در جامعه تقویت کرد و آقای اژه ای خلف صالح و همکار قدیمی ایشان که پرونده‌های بزرگی را در کشور رسیدگی کردند، این مسیر را با قدرت ادامه می‌دهند و این روند بسیار امیدوار کننده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تشریح برخی از آیات قرآن کریم یادآور شد: خدای متعال در آیه ۲۸ سوره کهف فرموده همواره خودت را با کسانی که دغدغه ایمانی دارند، همراه و هماهنگ کنید و مبادا لحظه‌ای از آنها چشم بردارید چرا که این چشم برداشتن نشان می‌دهد شما راه دنیا را در پیش گرفته‌اید و توجه به این آیات شریف بسیار برای فضای کاری همه مسئولان، به ویژه کارکنان دستگاه قضایی مهم است.

وی با تاکید بر اینکه مردم از دروازه‌های بسیاری وارد اسلام می‌شوند، بیان کرد: اگر تاریخ را بررسی کنیم در می‌یابیم که دروازه عدل، مهمترین دروازه ورود مردم به اسلام است و الحمدالله نگاه عدالت محور در دستگاه قضایی افزایش یافته و لازم است توجه ویژه‌ای به این معنای ارزشمند داشته باشیم چرا که برای مردم بسیار حائز اهمیت است و موجب پیشرفت در جامعه و حل مشکلات کشور می‌شود.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه برخی اتفاقات گذشته در استان قزوین به اعتماد عمومی آسیب وارد کرد،گفت: همه باید همت کنیم تا اعتماد آسیب دیده به جامعه بازگردد چرا که اعتماد عمومی، بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی در هر جامعه‌ای است و باید آینده‌نگری نسبت به این معنا داشته باشیم و تلاش کنیم اعتماد مردم هر روز تقویت شود.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: برای مردم استان قزوین این سوال مطرح است که چرا تعداد قابل توجه‌ای از هم شهری‌های یک مسئول قضایی در استان قزوین که از یک استان دیگر بود، صاحب زمین‌های مرغوب و درجه یک کشاورزی قزوین شوند و تعدادی از این زمین‌ها را به تملک خودشان درآوردند و برای مردم ما مطرح است که چرا از نورآباد ممسنی تعدادی صاحب زمین‌های کشاورزی درجه یک قزوین باشند و زمین کشاورزی به زمین مسکونی تبدیل شود.

وی افزود: کنار همان زمین‌هایی که این افراد به این شکل به تملک خودشان درآورده‌اند و ویلاهایی آن چنانی می‌سازند، کشاورزان برای ساخت یک سایه‌بان مشکل دارند و اجازه این کار را ندارند و این موضوع برای کشاورزان سوال ایجاد می‌کند و اعتمادها از بین می‌رود.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: هیچ غرض شخصی با کسی نداریم و خدا می‌داند دست همه خادمان عرصه قضائی که تعدادشان هم بسیار زیاد است می‌بوسیم و می‌دانیم یکی از پر زحمت‌ترین کارها، بر عهده این عزیزان قرار گرفته است اما نباید اجازه داد یک نفر این همه زحمت و تلاش را ضایع کند و به اعتماد جامعه آسیب وارد نماید.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: همه مسئولان استان قزوین و کشور برای تحقق عدالت آمادگی دارند و امیدواریم با اجرای دقیق عدالت و حل مشکلات جامعه، امید را در جامعه تقویت کنیم.
کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location