زمین برای اجرای طرح پسماند در ساوه واگذار نمی شود


زمین برای اجرای طرح پسماند در ساوه واگذار نمی شود

ساوه - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از عدم واگذاری زمین به طرح پسماند ساوه خبر داد و گفت: اجرای این طرح در شهرستان به طور کامل منتفی است.

به گزارش ایرنا، «رضا میرزایی» روز سه‌شنبه در جلسه بررسی موضوع پسماند شهرستان ساوه که در فرمانداری برگزار شد، افزود: همه افراد جامعه موظفند در راستای زیرساخت‌های حیات از جمله دغدغه در مورد حفاظت محیط زیست تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مجوز طرح پسماند سیار نیست، گفت: طرح پسماند شهرستان ساوه کاملا منتفی است و در این موضوع زمینی واگذار نشده است و عدم اجرای این طرح از الزامات زیست محیطی محسوب می‌شود زیرا قوانین با تغییر دولت‌ها و مدیران تغییر نخواهند کرد و توجه به منافع محیط زیستی باید مدنظر باشد.

وی ادامه داد: سازمان محیط زیست براساس ضوابط تعیین شده، پروانه‌های بهره‌برداری که از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت صادر شده است، به لحاظ زیست محیطی و استقرار واحدهای تولیدی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

میرزایی ادامه داد: به طور مثال به لحاظ اهمیت توجه به هوای پاک و جلوگیری از آلودگی‌های صنعتی، برای صنایع بالقوه آلاینده سرب و ایزوگام در استان مرکزی مجوز صادر نخواهد شد مگر مجهز به تکنولوژی پاک و دانش بنیان باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی عنوان کرد: استقرار صنایع در شهر صنعتی احمدآباد شهرستان ساوه به سرعت در حال انجام است اما موضوعات زیرساختی از جمله راه‌اندازی تصفیه خانه فاضلاب مغفول مانده است که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: نقش مردم و سازمان‌های مردم نهاد در کنار دولت و به منظور تحقق اهداف حراست زیست محیطی بی‌بدیل و اثرگذار است و باید همواره در اولویت باشد.

به گفته میرزایی، بخش خرقان قابلیت تبدیل به منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع را دارد و این مهم باید به مطالبه مردمی تبدیل شود.
کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location