440 هزار پرونده به دادگستری استان وارد شده است


440 هزار پرونده به دادگستری استان وارد شده است

رئیس کل دادگستری استان کردستان، از ورود 440 هزار پرونده به دادگستری استان طی 10 ماه اخیر خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی صبح امروز(۲۱ مهرماه) در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان سروآباد، اظهار کرد: عظمت و جلال پیامبر اکرم حضرت محمدمصطفی(ص) در دین مبین اسلام بی نظیر است و امیدواریم خداوند متعال توفیق درک معارف آن حضرت را به ما عطاء فرماید.

وی افزود: طبق فرموده پیامبر اعظم «سید القوم خادمهم » رئیس و مسئول هر قوم و ملتی خدمتگزارترین آن جامعه می باشد و مسئولین نظام جمهوری اسلامی باید با گره گشایی از مشکلات مردم به این فرموده عمل کنند.

حجت الاسلام حسینی ورود دستگاه قضایی را به مشکلات جزئی جامعه از دوران تحول تاکنون حائز اهمیت توصیف کرد و ادامه داد: در استان کردستان سالیانه به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ درصد ورودی پرونده ها به دادگستری افزایش داشته است طوری که در ده ماه اخیر بیش از ۴۴۰ هزار پرونده در محاکم قضایی استان ثبت شده است و در همین مدت بیش از ۱۷ هزار پرونده با زحمات قضات و کارکنان دادگستری استان از کل موجودی استان کسر شده است.

وی حضور امام جمعه سروآباد در جایگاه ریاست شورای حل اختلاف این شهرستان را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: تمامی نهادها و ادارات اجرایی باید در جهت کاهش ورودی پرونده به دادگستری تلاش کنند.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: انتظار اصلی مردم از دستگاه قضایی ، تسریع و دقت در رسیدگی به پرونده ها و تامین امنیت و حقوق عامه است.

رئیس شورای قضایی استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت مبارزه قاطع با قاچاق خصوصا مشروبات الکلی در شهرستان سروآباد اشاره کرد و افزود : دستگاه قضایی استان بعنوان یکی از اصلی ترین ارکان نظام، تمام تلاش خود را در جهت برخورد با مخلان امنیت خواهد کرد و در این راستا از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به حساسیت استان و عدم توجه به جوسازی های رسانه های معاند در خصوص بحث فوت دختر سنندجی، تصریح کرد: در این زمینه پرونده ای در دادگستری سنندج ثبت شده است و در حال تکمیل تحقیقات است و بحث خودسوزی یا خودکشی وی مطرح است که در صورت اثبات، جزئیات آن اعلام خواهد شد.

در پایان این مراسم از زحمات حسین سراجی با اهدای لوح، تقدیر و حجت الاسلام فرهاد عاصمی به عنوان رئیس جدید دادگستری سروآباد معرفی شد و همچنین عمران جهانی به عنوان دادستان جدید این شهرستان معرفی گردید و احکام خود را از رئیس کل دادگستری استان کردستان دریافت کردند.

انتهای پیام


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ترسناکترین مکان های جهان / دل شیر می خواهد + عکس ها