20 هزار مستاجر در روستاهای گلستان زندگی می‌کنند


20 هزار مستاجر در روستاهای گلستان زندگی می‌کنند

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت که طبق آخرین آمار استخراج شده حدود 20 هزار مستاجر در مناطق روستایی استان زندگی می‌کنند که با اجرای طرح‌های تشویقی از سوی دولت امکان صاحبخانه شدن آنان در چند سال آینده وجود دارد.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد حسینی روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن گنبدکاووس اظهارداشت: بنیاد مسکن همچون سنوات گذشته بازوی توانمند دولت است و تلاش دارد بخش زیادی از سهم استان گلستان در طرح جهش تولید مسکن را بر عهده گیرد.

وی با بیان اینکه جمعیت روستایی هفت شهرستان گلستان از جمله گنبدکاووس بیشتر از جمعیت شهری آن است، گفت: کمک به ایمن سازی خانه‌های روستایی و احداث مسکن مورد نیاز ساکنان این مناطق از مهمترین رویکردهای بنیاد مسکن در استان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان افزود: گنبدکاووس با جمعیت روستایی قابل توجه همواره باید پیشتاز اجرای طرح تامین مسکن باشد که برگزاری نخستین جلسه شهرستانی شورای مسکن بعد از ابلاغ دستورالعمل طرح جهش تولید مسکن گواه اراده مسوولان گنبدی برای کمک به خانه دار شدن اقشار ضعیف است.

حسینی همچنین گفت که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان امسال برای ساخت حدود ۲ هزار واحد مسکونی در گنبدکاووس هدفگذاری و تامین اعتبار کرده است.

وی با اشاره به احداث بیش از ۲۲ هزار واحد مسکونی در سال‌های ۹۸ و ۹۹ توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان و همکاری مردم و دستگاه‌های متولی در سطح استان، ابراز امیدواری کرد: ادامه روند ساخت و ساز مسکن با اجرای قانون جهش تولید مسکن موجب رفع دغدغه خانه‌دار شدن جوانان و اقشار مختلف جامعه شود.

حسینی یادآور شد: بنیاد مسکن گلستان سال گذشته طرح ابتکاری "تامین مسکن جوانان و نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی" را به مرحله اجرا درآورد که مورد استقبال مردم استان قرار گرفت و تا کنون ۱۷ هزار نفر در این طرح نام نویسی کردند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان ادامه داد: در این طرح چهار هزار نفر که خود مالک زمین بودند برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه یک میلیارد ریالی به بانک‌های عامل معرفی شدند و تا کنون ساخت ۵۵۰ واحد در مناطق روستایی آغاز شده است.

وی افزود: حدود ۶ هزار متقاضی فاقد زمین نام نویسی شده در این طرح نیز مورد پایش قرار گرفتند و پیگیری تملک زمین مورد نیاز برای آنان به روش‌های مختلف در حال انجام است.

گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

۴۶.۶ درصد از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان روستایی بوده و این استان رتبه دوم کشوری را به لحاظ جمعیت روستایی در کشور دارد که اجرای طرح هادی روستایی یکی از راه حل‌های ماندگاری و مهاجرت معکوس به شمار می رود.

در گلستان حدود ۵۰۰ هزار خانوار سکونت دارند که از این تعداد ۲۳۰ هزار خانوار روستایی هستند.روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
ازدواج با طعم سیاست؛ داماد گیت