ارائه پنج پیشنهاد راهبردی برای باز آفرینی محلات شهر کرمان به معاون اول رئیس جمهور


ارائه پنج پیشنهاد راهبردی برای باز آفرینی محلات شهر کرمان به معاون اول رئیس جمهور

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، پنج پیشنهاد راهبردی را در راستای باز آفرینی محلات شهر کرمان در قالب یک نامه به معاون اول رئیس جمهوری ارائه کرد.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی که چندی قبل به منظور اجرای طرح بازآفرینی محلات شهر کرمان مذاکراتی با معاون اول رئیس جمهوری انجام داده و نشست هایی برگزار کرده بود ضمن عطف به این اقدامات، پیشنهاداتی را احصا و به معاون رئیس جمهوری ارائه کرد.

این اقدام دکتر پورابراهیمی چنانچه در نامه به معاون اول رئیس جمهوری نیز مورد تاکید قرار گرفته به منظور بهبود شرایط بحرانی مناطق حاشیه نشین شهر کرمان و پیامدهای اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی این مناطق بر مردم پایه گذاری شده است.

دکتر پورابراهیمی در این نامه از معاون اول رئیس جمهوری خواسته است، در زمینه تصویب این طرح در هیات دولت به صورت ویژه مساعدت کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، پیشنهادات دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است.

مبلغ ۴۸۷ میلیارد تومان از محل منابع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوبه ۱۳۹۳ برای بازسازی و ساماندهی بافت نابسامانی در معرض خطر، شهر کرمان استان کرمان در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوطه هزینه شود.

دکتر پورابراهیمی طرح های مد نظر را در قالب کمک بلاعوض احداث دو هزار واحد مسکونی، کمک بلاعوض تامین هزینه اسکان موقت دو هزار واحد مسکونی شهری، هزینه پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی آوار برداری، کمک بلاعوض بابت صدور پروانه شهرداری، تامین و آماده سازی زمین به منظور جابه جای واحدهای آن در معرض خطر شهری و تاسیسات زیر بنایی اعلام کرد.

انتهای پیام
کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
شهید مدافع امنیت «امین سعیدی» در اسلامشهر به شهادت رسید