نگرانی سیاست‌گذاران فدرال رزرو از تداوم تورم بالا در آمریکا


نگرانی سیاست‌گذاران فدرال رزرو از تداوم تورم بالا در آمریکا

عصر اعتبار- سیاست‌گذاران فدرال رزرو ایالات متحده در جلسه اوایل ماه جاری از افزایش تورم ایالات متحده نگرانی بیشتری ابراز کردند و در صورت تداوم قیمت‌های بالا، احتمال پایان دادن به خرید اوراق قرضه را مطرح کردند.

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، سیاست گذاران فدرال رزرو ایالات متحده در جلسه اوایل ماه جاری از افزایش تورم ایالات متحده نگرانی بیشتری ابراز کردند و در صورت تداوم قیمت های بالا، احتمال پایان دادن به خرید اوراق قرضه را، زودتر از برنامه ریزی، مطرح کردند. صورتجلسه 2 تا 3 نوامبر فدرال رزرو نشان داد که اکثر مقامات کمیته تعیین نرخ بانک مرکزی انتظار دارند که افزایش قیمت ها در سال آینده کاهش یابد، اما اذعان کردند که ممکن است فشارهای تورمی بیشتر از آنچه قبلاً تصور می کردند طول بکشد. کمبود نیروی کار و کمبود عرضه، نرخ تورم سالانه را به بالاترین میزان در 31 سال گذشته یعنی 6.2 درصد طی حدود یک سال رسانده است.

در این جلسه، مقامات فدرال رزرو طرحی را برای کاهش تدریجی خرید دارایی ها به میزان 120 میلیارد دلار در ماه و برنامه کاهش خرید اوراق قرضه تا ماه ژوئن آینده تصویب کردند. روز سه‌شنبه داده‌های یک نظرسنجی نشان داد که اقتصاد منطقه یورو در ابتدای سه‌ماهه چهارم علی‌رغم رشد معکوس اقتصادی، همچنان رشد مناسبی را نشان می‌دهد. مهمتر از همه، فشار ادامه دار قیمت ها این گفته بانک والتا را تایید کرد که اوضاع مشاغل آلمانی قبل از تشدید موج چهارم همه گیری بدتر شده اند.

قرار است بانک مرکزی اروپا به سمت سیاست مالی کاهشی حرکت کند. PMI از 54.2 در ماه اکتبر به 55.8 در ماه نوامبر افزایش یافت. انتظار می‌رفت که این میزان به 53.2 کاهش یابد. شاخص PMI بهتر از انتظار نشان می دهد که اقتصاد منطقه یورو علی رغم افزایش موارد کووید-19 در ابتدای سه ماهه چهارم به بهبود سریع خود ادامه داده است.

در نهایت، شاخص Ifo آلمان، برای پنجمین ماه متوالی در ماه نوامبر کاهش یافت و از 97.7 در ماه اکتبر به 96.5 رسید. نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که وضعیت موجود کسب‌وکارهای آلمانی قبل از تشدید موج چهارم همه‌گیری، می‌تواند اقتصاد را به مرز رکود برساند. طی چند روز گذشته، آلمان تدابیر سخت گیرانه تری را برای جلوگیری از شیوع این نوع از همه گیری معرفی کرده است.


انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
فیلم وحشت آور از گرفتار شدن مسئول باغ وحش در محاصره مارها در آب