خستگی، شایع ترین علامت سرطان


خستگی، شایع ترین علامت سرطان

بررسی ها نشان می دهد که احساس خستگی مفرط در هنگام بیدار شدن از خواب می تواند یکی از علائم شایع ابتلا به سرطان باشد.

به گزارش express، علائم سرطان اغلب مبهم هستند و به درستی نمی توان هر علامتی را جزء نشانه های سرطان دانست. اما محققان سرطان انگلیس به تازگی اعلام کرده اند که علائم صبحگاهی هنگام برخواستن از خواب می تواند یکی از علائم مشکل آفرین باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سیناپرس، پیامدهای سرطان به این بستگی دارد که سرطان تا چه اندازه سریع تشخیص داده شود. اگر سرطان به موقع تشخیص داده نشود، سلول های سرطانی به سرعت گسترش می یابند. خستگی یکی از شایع ترین علائم سرطان است که می تواند زندگی مبتلایان را تحت تأثیر قرار دهد.

خستگی به این معناست که فرد احساس خستگی مفرط و تخلیه انرژی می کند. این علامت علاوه بر این که می تواند جزء عوارض جانبی درمان باشد، علائم سرطان هم محسوب می شود. تداوم این خستگی، میزان شدت آن و این که تفاوت این میزان خستگی در افراد مختلف می تواند در تشخیص مؤثر باشد.

از دیگر نشانه های خستگی می توان به این موارد اشاره کرد: کمبود انرژی که فرد می خواهد تمام روز را در رختخواب سپری کند؛ خستگی به اندازه ای که احساس می کند نمی تواند کار زیادی انجام دهد؛ مشکلات خواب که فرد قادر به خوابیدن نیست و خواب ناآرامی دارد؛ احساس اضطراب، ناراحتی یا افسردگی؛ دردهای عضلانی به حدی که فرد حتی نمی تواند از پله ها بالا رود یا مسافتی کوتاه را پیاده روی کند.

دیگر موارد هم شامل این ها می شود: فرد بعد از انجام کارهای کوچک و ساده مانند دوش گرفتن در تنفس دچار مشکل می شود؛ تمرکز کردن حتی برای تماشای تلویزیون یا صحبت کردن با یک دوست برای آنها دشوار می شود؛ فکر کردن و اتخاذ تصمیمات واضح برایشان دشوار می شود؛ کاهش علاقه به کارهایی که پیش از این از انجام آنها لذت می بردید و نیز احساس منفی درباره خودشان و دیگران.
از دیگر علائم سرطان می توان به توده ای اشاره کرد که به طور ناگهانی روی بدن ظاهر می شود و نیز خونریزی بدون دلیل یا تغییر در اجابت مزاج از دیگر نشانه ها محسوب می شوند. البته محققان معتقدند که در بیشتر موارد، این علائم نشانه سرطان نیستند و با معاینه توسط پزشک می توان نسبت به غیرسرطانی بودن علائم اطمینان حاصل کرد.

منبع: سیناپرس

منتخب امروز
انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

انجام پروژه های صنعتی به روش فریلنسری

  • مطالعات امکان‌سنجی یا طرح توجیهی
  • مطالعات بازار و تجزیه و تحلیل مالی
  • انتخاب خط تولید و پرفرمای ماشین آلات
  • خدمات اخذ استاندارد
  • خدمات طراحی و مهندسی
  • خدمات ثبت شرکت و برند 
سفارش پروژه درخواست همکاری

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون

آمار و اطلاعات مناسب برای رشد و توسعه کسب و کارها

آمار و اطلاعات تجارت،صنعت و اصناف

  • آمار واردات و صادرات از سال 1385 تا کنون به تفکیک کد تعرفه محصول،کشور،گمرک
  • آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی فعال و در حال ساخت با امکان جستجو براساس محصول،کد آیسیک و ...
  • اطلاعات 2،500،000 واحد صنفی کشور

تجارت صنعت اصناف

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
چهره کیوت و بامزه نازنین بیاتی با رنگ موی روشن !