باید نگاه و توجه امت اسلامی معطوف به مسئله فلسطین باشد/ «جهاد تبیین» سبب خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن می‌شود


به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است: *دیدار شخصیت تقریبی پاکستانی با دبیرکل و معاون امور ایران مجمع تقریب مدیر مدرسه علمیه و مؤسسه حضرت امام العصر(ع) حیدرآباد ایالت سند پاکستان با حضور در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با دبیرکل و مسئولان مجمع دیدار کرد. *معاون امور ایران...

به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*دیدار شخصیت تقریبی پاکستانی با دبیرکل و معاون امور ایران مجمع تقریب

مدیر مدرسه علمیه و مؤسسه حضرت امام العصر(ع) حیدرآباد ایالت سند پاکستان با حضور در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با دبیرکل و مسئولان مجمع دیدار کرد.


*معاون امور ایران مجمع تقریب در گذشت والده حجت الاسلام قاضی عسگر را تسلیت گفت

محسن مسچی، معاون امور ایران و مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی درگذشت والده حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر را تسلیت گفت.


*امام جمعه شهرکرد در گفتگو با تقریب: باید نگاه و توجه امت اسلامی معطوف به مسئله فلسطین باشد

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: تعلق خاطر امت اسلامی به فلسطین و مسجدالاقصی یک اصل مهم است؛ امت اسلامی باید با اتحاد و انسجام موانع رهایی مسجدالاقصی و فلسطین را از چنگال رژیم صهیونیستی فراهم سازند.


*نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با تقریب: حمایت از ملت مظلوم فلسطین وظیفه تمام امت اسلامی است/ فلسطین؛ اولویت اول جهان اسلام

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: حمایت میدانی امت اسلامی از ملت مظلوم فلسطین در مسائل "فرهنگی،اجتماعی، اقتصادی، نظامی و غیره" سبب پیروزی نهایی جهان اسلام در برابر کفر خواهد شد، لذا از این ظرفیت عظیم باید کمال استفاده را برد.*نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تقریب:سفر«بشار اسد» به تهران تاثیر مثبتی در استحکام جبهه مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی داشته است

نماینده مردم ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس گفت: سفر رئیس‌جمهور سوریه به تهران با هدف استحکام جبهه مقاومت علیه رژیم‌صهیونیستی تاثیر مثبت داشته و نشان داد که خوشبختانه جبهه مقاومت اسلامی به صورت سرزنده علیه رژیم اسرائیل پابرجا است و این نهضت ادامه داد.


*امام جمعه پیرانشهر: «جهاد تبیین» سبب خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن می‌شود/دشمن در پی تضعیف باورهای جوانان است

امام جمعه پیرانشهر با تاکید بر اینکه با جهاد تبیین می‌توان توطئه‌های دشمن را خنثی کرد گفت: همچنین می‌توان مردم را آگاه کرد که تا در اعتقادات خود سالم بمانند و به سخنان دنیاپرستان گوش فرا ندهند یعنی تمامی سعی و تلاش برای تبیین واقعیات داشته باشند.*اندیشمند نیجریه ای در گفت وگو با تقریب: ادب گفتگو؛ عامل اصلی تقریب مذاهب و انسجام اسلامی/رعایت اصول اخلاقی وحدت بخش است

رئیس اجرایی مرکز امور عمومی مسلمانان نیجریه گفت: تجربه منادیان وحدت در یک قرن اخیر نشان داده است که چگونه تعامل علمی میان دانشمندان مسلمان باعث رفع کدورتها و بدفهمی ها شده است. البته عموماً آنان ادب گفتگو را رعایت کرده و در سخن خود از اخلاق نیکو، نرم خویی و جدال احسن استفاده کرده و همین نکات باعث تقریب مذاهب و همچنین ایجاد وحدت بین شیعه و سنّی شده است.


*امام جماعت روستای شفتالوباغ علیا در گفتگو با تقریب: اسلام مشوق رحم و مروت در جامعه است

امام جماعت روستای شفتالوباغ علیا در شهرستان آق قلا، گفت: اسلام تشویق و ترغیب کننده به رحم، مروت و دوستی در جامعه انسانی است.*ماموستا ملارشید ثنایی در گفتگو با تقریب: تداوم جنایات صهیونیست ها علیه فلسطین نتیجه سیاست منفعل کشورهای اسلامی است

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب گفت: تداوم جنایات صهیونیست ها علیه ملت فلسطین بی شک نتیجه وضعیت منفعل کشورهای اسلامی و عربی است؛ تا زمانی که جهان اسلام از موضع ضعف با موضوع فلسطین برخورد می کند، بی شک اسرائیل غاصب نیز جنایات خود را ادامه داده و حتی بیشتر می کند.


*واعظ موسوی در گفتگو با تقریب: حیات فلسطین نیازمند حمایت جهان اسلام است

رئیس انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم، بیان کرد: جهان اسلام به وظیفه خود عمل کند و در مقابل یورش های وحشیانه رژیم صهیونیستی به ملت مظلوم فلسطین و مسجدالاقصی ایستادگی و حمایت های خود را از فلسطین تقویت نماید.


*مولوی سپاهی در گفت‌وگو با تقریب: تفاهم و وحدت منجر به رشد اسلام و تحقق تمدن اسلامی می شود

رئیس دارالقرآن سراوان بیان کرد: اگر مسلمان ها به دنبال تفاهم و اشتراکات خود باشند، همین امر منجر به پیشرفت مسلمانان و در نتیجه تحقق تمدن اسلامی میشود.


*معرفی کتاب تقریبی-127 کتاب «البناء على القبور»

در کتاب حاضر، که به زبان عربی نگاشته شده، مؤلف با استناد بـه ادلـه شرعی، جواز ساخت ضریح بر قبور انبیا، اولیا و صالحان را اثبات می‌نمایـد و شبهه خرافه بودن را که جـاهلان و مغرضـان بـه مـسلمانان نـسبت مـی‌دهنـد می‌زداید.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
آخرین جزئیات تیراندازی در خیابان طالقانی/ پلیس: عامل تیراندازی قاتل 4 نفر است