تنظیم و تصویب سند برش مهندسی فضای مجازی سنگ بنای تحقق توسعه فرهنگ و هنر است


تنظیم و تصویب سند برش مهندسی فضای مجازی سنگ بنای  تحقق توسعه فرهنگ و هنر است

درخشان گفت: تنظیم و تصویب سند برش مهندسی فضای مجازی سنگ بنای محکم برای اجرای فعالیت های و نقشه راه و راهنمایی در فضای مجازی دستگاه های اجرایی برای تحقق توسعه فرهنگ و هنر در این فضا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، نشست کارگروه فضای مجازی (توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی) به ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بوراحمد و با حضور رئیس اداره پیشگیری پلیس فتا استان، معاون فضای مجازی سپاه فتح، بازرسی و نظارت بر برنامه های فضای مجازی ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئول مراکز تخصصی آپ و گیم استان، مشاور رئیس پارک علم و فن آوری، رئیس سازمان بسیج رسانه، معاون صدا و سیمای استان و معاونت فرهنگی و مطبوعاتی برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن تسلیت شهادت سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش با بیان اینکه فضای مجازی امروز نقش مهمی در زندگی افراد دارد، افزود: فرصت ها و تهدیدهای تحولات فضای مجازی، تغییر الگوی حکمرانی در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه را ضروری ساخته و از این رو اداره کل تدابیری را برای مواجهه با تحولات فضای مجازی اندیشیده است.

امین درخشان به نقش محتوای ارزشمند و تاثیرگذار بر جامعه اشاره کرد و یادآور شد: چندین برابر شدن تولیدات محتوایی داخلی فضای مجازی بدون سیاست گذاری هدفمند و تاثیر گذاری برای بهره برداری مفید از آن در گروه های متنوع مخاطبین امری است که نه تنها از ارزش واقعی کارکردهای فضای مجازی در داخل استان می کاهد بلکه راه را برای گسترش انواع آسیب های اجتماعی از طریق نشر اکاذیب و مطالب غیر آموزنده می گشاید.

وی ادامه داد: مدیریت نظام مند فضای مجازی تولید و انتشار محتوای در تراز فرهنگ استان به عنوان سدی مستحکم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان عمل خواهد کرد.

درخشان با تاکید بر حمایت از کسب و کارها در فضای مجازی، گفت: در سیاست و خط مش جدید وزارت خانه در بحث گسترش و معرفی محصولات فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی رویکرد این وزارتخانه حمایتی و نظارتی است و تمامی توان خود را برای ایجاد فضای مناسب این نوع کسب و کار با همکاری دیگر سازمانها به کار خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تدوین سند مهندسی فضای مجازی استان نیز افزود: تنظیم و تصویب سند برش مهندسی فضای مجازی سنگ بنای محکم برای اجرای فعالیت های و نقشه راه و راهنمایی در فضای مجازی دستگاه های اجرایی برای تحقق توسعه فرهنگ و هنر در این فضا است.

وی با تاکید بر آموزش صحیح استفاده از فضای مجازی، عنوان کرد: افراد باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات و آموزش های کافی در اختیار داشته باشند تا دچار انحراف افکار عمومی و آسیب های اجتماعی نشوند، وظیفه تمامی دستگاه های اجرایی این است که با تهیه برنامه ها دراز مدت و بسته های آموزشی متناسب، بستر مفید برای مخاطبین فضای مجازی فراهم کنند.

درخشان انحراف افکار را بزرگ ترین تهدید اجتماعی در فضای مجازی دانست و افزود: شبکه های معاند با استفاده از تبلیغات کذب و دروغ برای انحراف افکار عمومی از مساله اصلی و واقعیت بهره می برند و پرداختن به موضوعات حاشیه ای و نشر اکاذیب را در دستور کار دارند تا ذهن مخاطب را از هدف اصلی و واقعیت جامعه دور کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر هم گرایی و هم پوشانی سازمانها و ارگانها برای تولید محتوای مثبت در فضای مجازی، خواستار برگزاری کارگروه فضای به صورت ماهانه شد.

سروان خرمی فر، رئیس اداره پیشگیری پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست در زمینه نقش پلیس در پیشگیری از جرایم سایبری، افزود: با توجه به گسترش فضای مجازی لزوم مقابله با جرایم سایبری و طرح اقدامات پیشگیرانه در این مورد دارای حائز اهمیت می باشد، بنابراین پلیس در این زمینه با تهیه کلیپ و انتشار آن در فضای مجازی و سطح شهر نقش اساسی دارد.

مهدی جمشید نژاد، بازرس و ناظر برنامه های ای سی تی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بوراحمد در ادامه این نشست، گفت: این سازمان با نگرش به رونده فزاینده اثرگذاری و نقش فضای مجازی در استان با توجه به زیرساخت های فناوری حوزه ارتباطات و اطلاعات به عنوان یکی از پیشروترین زمینه های دانش و فناوری دارای اهمیت زیادی است.

پایان پیام/82

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
کاربران ایرانی توئیتر درباره هک سامانه‌های شهرداری تهران چه گفته‌اند؟