تغییرات یارانه بنزین/ گرانی بنزین در دستور کار قرار می‌گیرد؟


تغییرات یارانه بنزین/ گرانی بنزین در دستور کار قرار می‌گیرد؟

فلاحت‌پیشه گفت: موضوع گرانی بنزین سه بار به صورت استمزاجی در جلسات غیرعلنی مطرح شد، هر سه بار نمایندگان مخالفت کردند و حتی اجازه بحث ندادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نماینده سابق مجلس گفت: گرانی بنزین در جلسه سران قوا تصویب شد؛ بعد از واکنش منفی مردم به گرانی بنزین سران قوا خود را بی‌خبر نشان دادند.

به نقل از اعتماد، فلاحت پیشه نماینده سابق مجلس افزود: موضوع گرانی بنزین سه بار به صورت استمزاجی در جلسات غیرعلنی مطرح شد، هر سه بار نمایندگان مخالفت کردند و حتی اجازه بحث ندادند.

اما نهایتا سران سه قوه، مصوب کردند که بنزین گران شود.

در آن سه‌شنبه معروف که ۳ روز قبل از گرانی بنزین بود، علی لاریجانی باز هم به نمایندگان نگفتند که قرار است بنزین گران شود، تنها یک استمزاج جدی‌تر را در جلسه غیرعلنی مطرح کرد و دیگر به موضوع پرداخته نشد تا اینکه نهایتا موضوع اعلام عمومی شد و شوکی در جامعه به وجود آمد.

پس از اعلام عمومی خبر و مشخص شدن واکنش‌های منفی مردم، مسابقه‌ای بین سران قوا شکل گرفت که خود را بی‌خبر نشان دهند.

در صورتی که تصمیم در نشست سران قوا گرفته شده و مجلس بی‌اطلاع بود.

زمانی که دولت و مجلس حاضر نشدند مسئولیت جراحی‌های مورد نظر را به عهده بگیرند، مسیر تازه‌ای تدارک دیده شد تا در قالب ابتکاری به نام نشست سران سه قوه موضوعات ریشه‌ای را بررسی کنند.

ظرفیت سران سه قوه، هم برای صرفه‌جویی در زمان و هم هم‌افزایی بیشتر قوای سه‌گانه تصمیمات تدارک دیده شد. در خصوص گرانی بنزین نیز در قالب چنین ظرفیتی تصمیم‌سازی شد.

نمایندگان مجلس، بیش از هر مسئولی با مردم ارتباط مستقیم دارند و از نزدیک شاهد مسائل جامعه هستند.

موضوع گرانی بنزین سه بار به صورت استمزاجی در جلسات غیرعلنی مطرح شد، هر سه بار نمایندگان مخالفت کردند و حتی اجازه بحث ندادند.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی

امکان ثبت، تایید و انتقال چک از طریق پیامک در بانک توسعه تعاون فراهم شد