مدارس شاهد افزایش نخواهد یافت


مدارس شاهد افزایش نخواهد یافت

رکنا: معاون رئیس جمهور گفت: با افزایش مدارس شاهد موافق نیستیم و باید در ارتقای کیفی تحصیل این مدارس همت کنیم.

به گزارش رکنا از قزوین؛ جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان با حضور قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ، اعلایی استاندار، رجب رحمانی رئیس مجمع نمایندگان استان، اسماعیلی مدیرکل بنیاد شهید استان و وکیلی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سالن شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی در این جلسه گفت: بنیاد شهید برای توسعه و ترویج فرهنگ شهادت شکل گرفته تا این فرهنگ بماند زیرا حفظ منزلت خانواده های شاهد جزء فرهنگ ایثار است و باید خانواده ها احترام ببینند و در صدر باشند تا ادامه این مسیر ارزشمند تلقی شود.

وی افزود: وظیفه داریم عملکرد همه دستگاههای کشور در عمل به قوانین حوزه ایثار و شهادت را بررسی و ارزیابی کرده وگزارش آن را به رئیس جمهور ارائه کنیم.

وی بیان کرد: قزوین تنها استانی است که ساماندهی گلزار شهدای آنها تقریبا تکمیل شده و ۷ میلیارد تومان هم در این بخش مصوب شده که ۳ میلیارد تومان آن اختصاص داده شده است.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: در حوزه اشتغال ۲۱۶۲ نفر متقاضی در استان داریم که ۱۸۹ نفر فرزند شهید و ۹۷۷ نفر فرزند جانبازان بالای ۷۰ درصد هستند که تاکنون ۱۹۰ نفر مجوز داده شده و ۱۲۷ نفر قبول شده اند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در خصوص اشتغال هم یادآورشد: در استان قزوین ۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال تعیین شده که ۳۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی در خصوص وضعیت درمان ایثارگران نیز بیان کرد: سرانه درمان از ۱۰۵ هزار تومان به ۳۵۰ هزار تومان افزایش یافته و باید کمک کنیم هیچ خانواده شهید و ایثارگری در بخش درمان دچار چالش نشود.

قاضی زاده یادآورشد: در این استان ۱۹۲۵ دانشجوی ایثارگر داریم که ۲۳۴ نفر در دانشگاه روزانه تحصیل می کنند و باید کمک کنیم بقیه نیز در مراکز روزانه تحصیل کنند.

وی افزود: درحوزه مسکن در استان قزوین آنچه ثبت نام شده ۴۵۸۳ نفر فاقد مسکن هستند که ۲۳۰۶ نفر در اولویت اول و ۲۲۷۷ در اولویت دوم قرار دارند و از استاندار محترم درخواست می کنیم با کمک راه و شهرسازی اگر زمینی دارید معرفی کنید تا این مشکل را حل کنیم.

استان قزوین شهدای شاخصی را به انقلاب تقدیم کرد

استاندار قزوین گفت: استان قزوین شهدای شاخص و بارزی چون شهیدان سرلشگر عباس بابایی و حسین لشگری، محمدعلی رجایی و حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی‌ فرد دارد که همین مساله وظیفه مسوولان استان را پررنگ می‌کند تا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیشتر تلاش کنند.

محمد مهدی اعلایی در این جلسه گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب شکوفایی ستاره های درخشانی در جامعه شده و شهدای بارزی مانند شهید رجایی که الگوی خدمت در دولت است و ابوترابی که اسوه کرامت و آزادگی است بروز کرده است.

استاندار قزوین یادآورشد: بیان ویژگیهای شاخص نافی بزرگواری و کرامت سه هزار شهید دیگر نیست و اقداماتی که در مدیریت بنیاد شهید رخ داده جمع آوری آثار همه شهداست.

لیلا بیگدلی /قزوین

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
عکس ها و فیلم های دیده نشده از کیان پیرفلک / اشک ایران در آمد