رشد 577 درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای


رشد 577 درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور ۵۷۷ درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در دولت سیزدهم خبر داد.

«غلامحسین حسینی نیا» روز پنجشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایران اکونومیست گزارشی از اقدامات سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از شهریور ماه سال ۱۴۰۰ به مدت یک سال ارائه کرد و اظهار داشت: در این مدت چهار هزار و ۹۶۵ مجوز آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای صادر شد.

وی افزود: ۲ هزار و ۴۷۸ پروانه تاسیس نیز تمدید شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کاهش زمان صدور مجوز پروانه تاسیس آموزشگاه آزاد از حدود هشت ماه به سه روز در دولت از مهم‌ترین اقدامات در سازمان فنی و حرفه‌ای بود گفت: این امر منجر شد تا امضاهای طلایی و رانت‌هایی که در این زمینه بود، ساماندهی شود.

وی بیان داشت: همچنین در این دولت شاهد کاهش زمان صدور مجوز پروانه تاسیس مراکز جوار و بین کارگاهی برای صنایع و بنگاه‌های اقتصادی از ۲ ماه به سه روز و رشد ۱۷۹ درصدی در این زمینه هستیم به‌گونه‌ای که در این مدت زمان، ۹۸۱ پروانه جدید صادر شده است.

حسینی نیا همچنین از کاهش زمان فاصله آزمون تا صدور گواهینامه مهارت از ۴۵ روز به هفت روز کاری خبر داد و گفت: برای ۹۵۰ هزار و ۳۹۰ نفر از کارجویان، کارآموزان و شاغلین صنایع و صنوف و متقاضیان آزاد سنجش مهارت و گواهینامه مهارت صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: بهبود فرآیند تمدید و تعویض گواهی‌نامه‌های مهارت و اطلاع‌رسانی به ذینفعان از دیگر اقدامات این سازمان است.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اقتصادی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

فیلم دردناکترین عروسی در جهان / گریه هایی که قطع نشدند !