سرمایه‌گذاری 7 میلیارد دلاری کره‌جنوبی در حوزه هوش مصنوعی


سرمایه‌گذاری 7 میلیارد دلاری کره‌جنوبی در حوزه هوش مصنوعی

«یون سوک یول»، رئیس جمهور کره جنوبی می‌گوید کشورش تا سال 2027 قصد دارد رقمی حدود 7 میلیارد دلار در حوزه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کند تا بتواند یکی از سه کشور برتر در جهان در زمینه تراشه‌های پیشرفته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این سرمایه‌گذاری معادل 9.4 تریلیون وون (9.64 میلیارد دلار) است. همچنین کره جنوبی قصد دارد صندوق سرمایه‌گذاری 1.4 تریلیون وون (یک میلیارد و 33 میلیون دلار) جداگانه برای تقویت شرکت‌های نیمه هادی هوش مصنوعی نیز در این حوزه ایجاد کند. این تصمیم در حالی مطرح می‌شود که کره جنوبی تلاش می‌کند با کشورهایی مانند ایالات متحده، چین و ژاپن که از سیاست‌های گسترده ای برای تقویت زنجیره تأمین نیمه هادی دارند، همگام باشد.

نیمه هادی‌ها پایه اصلی اقتصاد و صادرات کره جنوبی را به خود اختصاص می‌دهند. در ماه مارس، صادرات چیپ به بالاترین حد خود در 21 ماه گذشته رسید که رقمی در حدود 11.7 میلیارد دلار را به خود اختصاص داد. این رقم تقریباً یک پنجم کل صادرات کره جنوبی به‌عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا است.

یون سوک یول در نشستی با سیاست گذاران و مدیران صنعت تراشه اعلام کرد که رقابت فعلی در صنعت نیمه هادی‌ها در واقع یک جنگ صنعتی و یک جنگ همه جانبه بین کشورها است.

دولت کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که با اختصاص سرمایه گذاری و یک صندوق، قصد دارد به‌صورت قابل توجهی تحقیق و توسعه در تراشه‌های هوش مصنوعی مانند واحدهای پردازش عصبی مصنوعی (NPU) و تراشه‌های حافظه با پهنای باند بالا نسل بعدی را گسترش دهد.

مقامات کره جنوبی همچنین توسعه نسل بعدی هوش مصنوعی عمومی (AGI) و فناوری‌های ایمن را که فراتر از مدل‌های موجود است را توسعه خواهند داد. ریاست جهوری کره جنوبی اینطور هدفگذاری کرده که این کشور به یکی از سه کشور برتر در فناوری هوش مصنوعی از جمله حوزه تراشه‌ تبدیل شود و تا سال 2030 سهم 10 درصدی یا بیشتر از بازار نیمه هادی را در جهان به خود اختصاص دهد.

منبع : دیجیاتو
به اشتراک گذاری

روی کلید واژه مرتبط کلیک کنید
منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

جشن خردادگان یا خرداد روز چیست؟