صدور مرخصی خودروهای پلاک ارس


صدور مرخصی خودروهای پلاک ارس

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس از آغاز صدور مرخصی خودروهای پلاک ارس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «صفر شاسفند» با اعلام این خبر گفت: مجوز ورود موقت خودروهای سواری پلاک ارس به مدت یک ماه و یک بار در سال از سوی گمرک ایران صادر شده است.

وی افزود: بر اساس این مجوز، خودرو ارس پلاک با حجم موتور کم‌تر از 2500 سی‌سی و ارزش کم‌تر از 40 هزار دلار با ارائه تضمین‌های قانونی امکان تردد در سرزمین اصلی را دارند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: مجوز تردد به خودروهای ساخت کشور آمریکا و یا با برند آمریکایی صادر نمی‌شود.

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این‌باره گفت: صاحبان خودرو در صورت ارائه سند مالکیت، پروانه تردد، کپی کارت ملی و مدارک ثبت شده در سیستم، می‌توانند از مرخصی یک ماهه استفاده کنند.

«بابک عبدیل‌نژاد» اظهار کرد: برای انجام بدون مشکل فرایند صدور مجوز، باید سند مالکیت خودرو و پروانه تردد به نام درخواست دهنده بوده و سند خودرو به صورت وکالتی و خارج از سازمان منطقه آزاد ارس نقل و انتقال نشده باشد.

وی اظهار کرد: فاصله زمانی یک سال از آخرین مرخصی و معتبر بودن پروانه تردد خودرو در زمان مرخصی الزامی بوده و اولویت با خودروهای فاقد تخلف تاخیر در تمدید تردد است.

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد ارس در خصوص شیوه مراجعه برای اخذ مجوز تردد یک ماهه، یادآور شد: صاحبان خودروهای پلاک ارس با ارائه معرفی نامه سازمان منطقه آزاد ارس به گمرک ایران و یا تحویل نامه مرخصی به کارگزار گمرکی صدور مرخصی مستقر در مرکز خدمات خودرویی ارس و در نهایت مراجعه به پلیس راهور، می‌توانند نسبت به دریاف پلاک عبور موقت اقدام کنند.

انتهای پیام

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location