540 لیتر؛ میزان ذخیره بنزین در کارت سوخت خودرو‌های شخصی


540 لیتر؛ میزان ذخیره بنزین در کارت سوخت خودرو‌های شخصی

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: برای خودرو‌های سواری 540 لیتر و برای موتورسیکلت 225 لیتر در کارت‌های سوخت ذخیره می‌شود.

آقای کرامت ویس کرمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این مطلب افزود: از ابتدای سهمیه بندی بنزین سقف ذخیره بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت خودرو‌های شخصی ۶ ماه تعریف شده بود، اما در ابتدای سال باتوجه به شرایط خاص ناشی از کرونا سه ماه به این مدت اضافه شد و سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت خودرو‌های شخصی به ۹ ماه افزایش یافت.
وی با بیان اینکه پایان تیرماه, ۹ ماه از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین می‌گذرد، گفت: بنابراین اگر خودرویی از ابتدای آبان ماه ۹۸ تا پایان تیرماه ۹۹ , از سهمیه بنزین خود هیچ استفاده‌ای نکرده باشد ۵۴۰ لیتر برای سواری یعنی ۹ سهمیه ۶۰ لیتری و ۲۲۵ لیتر برای موتورسیکلت‌ها یعنی ۹ سهمیه ۲۵ لیتری در کارت سوخت آن‌ها ذخیره شده است.
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه امکان ذخیره سازی بیشتر از میزان اعلام شده در کارت‌های سوخت وجود ندارد، افزود: بنابراین اگر مالک خودرویی از سهمیه سوخت خود هیچ استفاده‌ای نکرده باشد طبیعتا دیگر عددی به سهمیه او اضافه نمی‌شود یعنی به عبارت دیگر سهمیه ماه جدید به او تعلق نمی‌گیرد.
آقای ویس کرمی با تاکید بر اینکه تعداد خودرو‌هایی که این وضعیت را دارند کمتر از یک درصد است، گفت: حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور وجود دارد که یا از سهمیه خود هیچ استفاده‌ای نکرده اند یا رقمی کمتر از ۶۰ لیتر مصرف کرده اند بنابراین به این خودرو‌ها به همان میزان سوختی که مصرف کرده اند که بین ۱۰ تا ۶۰ لیتر هست سهمیه ماه جدید پرداخت می‌شود.
وی همچنین با تاکید بر اینکه سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت هوشمند ۵۴۰ لیتر است و این سهمیه بدون هیچ سقف زمانی همچنان در کارت‌های هوشمند سوخت ذخیره سازی خواهد شد، افزود: این شایعاتی که مطرح می‌شود مبنی بر اینکه قرار است در پایان تیرماه کل سهمیه سوخت کارت‌های هوشمند بسوزد واقعیت ندارد و تا زمانی که طرح سهمیه بندی بنزین اجرا می‌شود مالکان خودرو‌های سواری می‌توانند تا سقف ۵۴۰ لیتر و مالکان موتورسیکلت‌ها تا سقف ۲۲۵ لیتر سوخت ذخیره شده خود را حفظ کنند.
آقای ویس کرمی تصریح کرد: از ابتدای مردادماه در صورت استفاده نکردن از سهمیه ذخیره شده در کارت سوخت و پرشدن سقف ۵۴۰ لیتر، اگرچه امکان واریز سهمیه ماه جدید برای این مالکان وجود ندارد، اما ذخیره بنزین آن‌ها محفوظ خواهد ماند.
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه مردم به شایعات توجه نکنند و در این زمینه به اخبار موثق منتشرشده از طرف شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی توجه داشته باشند، گفت: تا زمانی که طرح سهمیه بندی بنزین اجرا می‌شود ذخیره کارت‌های سوخت ساری و جاری است و اگر زمانی تصمیمی مبنی بر تغییر میزان ذخیره کارت‌های سوخت گرفته شود قطعا با اطلاع رسانی قبلی خواهد بود.

حتما بخوانید: سایر مطالب گروه اقتصادی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!


منتخب امروز

بیشترین بازدید یک ساعت گذشته

عکس دختر | 130 متن و عکس دخترونه زیبا و لاکچری برای پروفایل