طرح تشدید برخورد با تخلفات پلاک در خراسان جنوبی اجرایی می‌شود


طرح تشدید برخورد با تخلفات پلاک در خراسان جنوبی اجرایی می‌شود

رییس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار کرد: طرح تشدید و اجرای گسترده برخورد با تخلفات پلاک در خراسان جنوبی در دستور کار جدی پلیس راه استان قرار گرفته است و رانندگانی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خود می‌کنند از چشم دوربین‌های پلیس دور نخواهند ماند.

سرهنگ علیرضا رضایی، امروز پنجشنبه ۲۰ خرداد به رسانه‌های گروهی گفت: رانندگانی که در اعداد و ارقام پلاک خودروی خود تغییر ایجاد و اقدام به پوشش پلاک کنند، متوقف و اعمال قانون خواهند شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: رسالت پلیس برقراری نظم و امنیت ترافیکی و پیشگیری از وقوع تخلفات و تصادفات رانندگی است و یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده پلیس برای نیل به هدف، اعمال قانون برای رانندگان متخلف است.

رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: هدف ما از اعمال قانون صرفا صدور قبض جریمه نیست بلکه تخصیص نمره منفی، ضبط گواهینامه، توقیف در پارکینگ و سایر امتیازات منفی که براساس اجازه قانون در اختیار پلیس قرار گرفته و همگی از مصادیق اعمال قانون محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: در تمامی روش‌ها پلیس از پلاک نصب شده روی وسیله نقلیه برای اعمال قانون استفاده می‌کند که گاهی افرادی به منظور فرار از چنگال قانون و دور ماندن از دید پلیس و دوربین‌های کنترل ترافیک اقدام به مخدوش کردن عمدی پلاک وسیله نقلیه خود می‌کنند.

رضایی یادآور شد: این رفتار علاوه بر اینکه براساس قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می‌شود از دیدگاه مقررات ترافیکی نیز تخلف است و با رانندگان متخلف براساس قانون برخورد خواهد شد.

انتهای پیامتبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location