وضعیت شرکت‌های دولتی اسفناک است


وضعیت شرکت‌های دولتی اسفناک است

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: اموال عمومی مردم دست مدیرانی قرار داشت که در یک حاشیه امین و یک حیاط خلوت تاریک مدیریت می کردند، زیان می‌ساختند و برای...

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: اموال عمومی مردم دست مدیرانی قرار داشت که در یک حاشیه امین و یک حیاط خلوت تاریک مدیریت می کردند، زیان می‌ساختند و برای خودشان پاداش تعیین می کردند.

وی ادامه داد: تلاش کردیم این تاریک خانه را به صورت کاملا شفاف و شیشه ای برای همه مردم باز کنیم.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اسفناک خواندن وضعیت شرکت‌های دولتی گفت: یکی از اولین گام های وزارت اقتصاد این بود که با شفاف کردن صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی، مدیران دولتی را پاسخگو کنیم.

خاندوزی با اشاره به نشست شب گذشته کمیسیون اقتصادی دولت گفت: مصوباتی در زمینه مالیات‌های مستقیم و مالیات بر مجموع درآمد در این کمیسیون به تصویب رسید که پس از تصویب در هیات دولت در به مجلس ارسال خواهد شد.

وی افزود: هیأت دولت در جلسه امروز با طرح مجلس شورای اسلامی نیز موافقت کرد وزیر اقتصاد را نماینده خود در صحن مجلس مصوب کرد.

تشریح آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت

خاندوزی درباره وضعیت جاماندگان سهام عدالت گفت: این کار تکلیف قانون بودجه 1401 است و دولت هم در این زمینه مصوبه ای داشت و در گام اول برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی، 10میلیون سهام عدالت به ازای هر فرد مصوب و منابع آن‌ مشخص شد و این امر منتظر تاییدیه مجلس است و اگر ایرادی گرفته نشود برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی به وضعیت 6 دهک اول درآمدی دیگر اشاره کرد و گفت: 6 دهک اول درآمدی که در مصوبه مجلس است با توجه به اینکه تکلیف دولت این است که سهام لازم به سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری به ویژه بازنشستگان را بدهد این حوزه در اولویت پرداخت بدهی‌های دولت است و از این بابت 90 هزار میلیارد باید در اختیار این شرکت‌ها قرار بگیرد.

خاندوزی تأکید کرد: پس از حل و فصل مساله بازنشستگان، میزان باقی مانده در اختیار 6دهک قرار می‌گیرد. به محض آنکه 90 هزار میلیارد تومان سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی اختصاص یابد در مورد باقی مانده سهام مصوبه خواهیم داد.

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی

توضیح وزیر ئیسی درباره کانال خمیازه