نحوه معاینه پرده بکارت ( توسط خود شخص و پزشک قانونی)


معاینه پرده بکارت چگونه انجام می شود ؟ معیانه پرده بکارت در پزشکی قانونی چگونه است ؟آیا معاینه بکارت دردناک است ؟ آیا معاینه بکارت توسط خود شخص امکان پذیر است ؟ نحوه معاینه پرده بکارت

نحوه معاینه پرده بکارت ( توسط خود شخص و پزشک قانونی)

نحوه معاینه پرده بکارت ( توسط خود شخص و پزشک قانونی)

معاینه پرده بکارت چگونه انجام می شود ؟ معیانه پرده بکارت در پزشکی قانونی چگونه است ؟آیا معاینه بکارت دردناک است ؟ آیا معاینه بکارت توسط خود شخص امکان پذیر است ؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ میدهیم

سالم و یا پارگی پرده بکارت از مسائل مورد مناقشه زوج‌های جوان در این روزهاست. معاینه پرده بکارت و تشخیص سالم بودن این عضو تناسلی چگونه است؟

پرده بکارت (hymen)

پرده بکارت بر خلاف تصور عمومی که فکر می‌کنند در داخل واژن است در بخش خارجی اندام تناسلی و در ابتدای دهانه واژن قرار دارد و در برخی از افراد مشاهده پرده قابل رویت است و در برخی دیگر از زنان قابل رویت نیست. این پرده یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی کشش‌دار است. در بیشتر پرده‌ها یک دهنه ۱ تا ۲ سانتی‌متر باز برای خارج شدن خون هنگام عادت ماهانه وجود دارد. اندازه بزرگی این دهنه و شکل آن در افراد مختلف متفاوت است. به طوری که در برخی دختران شکل یک حاشیه باریک را دارد اما در برخی دیگر به صورت هلالی شکل بوده و تقریبا نیم دهنه واژن را می‌پوشاند.

معاینه پرده بکارت در پزشکی قانونی به چه صورتی است؟

معاینات زنان معمولاً روی یک صندلی مخصوص و در حالتی که به وضعیت لیتوتومی معروف است انجام می‌شود. در این حالت معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده تسلط کامل دارد و با استفاده از ابزار مخصوص می‌تواند معاینه خود را انجام دهد. معاینه باید توسط شخص دیگری انجام شود و خود فرد قادر به انجام این معاینه نیست.

توجه:

توجه داشته باشید معاینه پرده بکارت توسط فرد متبحر باعث آسیب آن نخواهد شد.

همچنین معاینات زیاد پرده بکارت باعث آسیب تدریجی پرده نمی‌گردد.

نحوه دریافت گواهی بکارت از پزشکی قانونی

آیا معاینه پرده بکارت دردناک هست؟

چون این معاینه معمولاً در افرادی انجام می‌شود که چنین تجربه ای ندارند ممکن است به دلیل حساسیت منطقه مورد معاینه درد و اسپاسم ایجاد شود.

معاینه پرده بکارت توسط خود فرد

همئاره دقت کنید خود فرد قادر نیست که به درستی پرده بکارت خود را مشاهده کند و لازم است که معاینه توسط معاینه کننده ماهر انجام شود.

البته توجه داشته باشید با توجه به این که پرده بکارت یک قسمت از دستگاه تناسلی خارجی محسوب می‌شود خود فرد فقط می‌تواند آن را مشاهده کند اما قضاوت در مورد سلامت یا عدم سلامت پرده به مهارت و تبحر نیاز دارد و در حیطه تخصص پزشکی قانونی است.

برای مشاهده پرده بکارت می‌توانید جلوی یک آینه بزرگ که به دیوار تکیه داده شده است بنشینید و کف پاها را در دو طرف آینه به دیوار بچسبانید و دستان خود را از زیر ران داخل ببرید. بدین ترتیب که با استفاده از انگشت‌های میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را کاملاً باز می‌کنید و با استفاده از یک چراغ قوه یا چراغ خواب که محل استقرار آن را قبلاً درست کرده‌اید نور را به آینه می‌تابانید تا نور به داخل مهبل منعکس شود تا به خوبی قابل مشاهده باشد.

سوالات مهم در مورد پرده بکارت

روش‌های جدید برای معاینه پرده بکارت

در دهه‌های اخیر با مراجعه زیاد دختران جوان به مراکز پزشکی قانونی برای اعاده حیثیت و انجام شکایت در مواردی مانند تجاوز استفاده از روش‌های مدرن برای تعیین نوع آسیب دیدگی پرده بکارت انجام می‌گیرد. یکی از روش‌های مدرن استفاده از کولپوسکپی است.

کولپوسکوپی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

کولپوسکوپی آزمایشی است که جهت معاینه لگن یا تست پاپ اسمیر ودر سال‌های اخیر در رابطه با معاینه پرده بکارت مورد استفاده قرار می‌گیرد. کولپوسکوپی در مطب پزشک صورت میگرد و معمولاً 10 تا 20 دقیقه بطول می‌انجامد. این آزمایش در حالی انجام می‌شود که فرد به کمر روی تخت خوابیده و پاهای خود را جمع می‌کند.

پزشک یک اسپکولوم فلزی در واژن قرار می‌دهد. اسپکولوم کمک می‌کند دهانه واژن باز بماند تا از این طریق پزشک بتواند به راحتی دهانه رحم را بررسی نماید.

سپس پزشک ابزار بزرگنمایی خاصی بنام کولپوسکوپ را چند سانت داخل فرج قرار می‌دهد. نور چراغ این ابزار، داخل واژن را روشن می‌کند و پزشک از طریق لنز دوربین قادر به رویت واژن می‌گردد.

جهت پاک کردن هرگونه مخاط، دهانه رحم و واژن با پنبه تمیز می‌شود. ممکن است پزشک از محلول سرکه یا سایر محلول‌ها جهت پاکسازی استفاده نماید. در اینصورت، این امر منجربه بروز سوزش یا سوزن سوزن شدن خواهد شد. محلول کمک می‌کند بخش‌های مشکوک مشخص شوند.

علائم پرده بکارت سالم و پرده بکارت آسیب دیده

به طور کلی می‌توان از علائم زیر را برای تشخیص سالم و یا آسیب دیدن پرده بکارت استفاده کرد. البته همه این نشانه ها در همه افراد قابل مشاهد نیست.

روش های تشخیص وجود پرده بکارت

نشانه‌های پرده بکارت سالم

پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده

خواب چین‌ها معمولاً رو به دهانه مهبل است.

مجرای مهبل باریک و عمق آن قابل رویت نیست.

معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر اصرار به معاینه احتمال آسبی مخاط می‌رود.

علائم پرده بکارت آسیب دیده

پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی

مخاط مهبل نسبتاً ضخیم و چینهای اندکی صاف‌تر و دارای چینهای جدا شده از هم

خواب چین‌ها نامنظم است و به یک سو نیست.

مجرای مهبل باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رویت است.

قابل معاینه با انگشت است و حتی باز کردن آن با اسپکولومهای ظریف مقدور است و صدمه ای به مخاط وارد نمی‌شود.

منبع : سایت ستاره

از کجا بفهمیم که باکره ایم
از کجا بفهمیم فردی قبلا رابطه جنسی داشته

مشاهده دسته بندی : مقالات مسائل جنسی و روابط زناشوئی

بازدید : 14
این مطلب را به اشتراک بگذارید و در گوگل محبوب کنید

عضویت در خبرنامه

بخش ویژه کاربران عضو سامانه خدمات
مشاوره آنلاین سفارش مقاله
مشاوره تلفنی ویدئو های اموزشی و سلامت
مشاوره حضوری بخش آموزشی ویژه متاهلین
پرسش و پاسخ جنسی پرسش و پاسخ احکام شرعی
پرسش و پاسخ پزشکی پرسش و پاسخ پیامکی
آزمون آمادگی ازدواج دریافت بسته های آموزشی
کلاسها و دوره های آموزشی دریافت پیامکهای ا»وزشی
مشاوره ازدواج مشاوره جنسی

سوالاتی که نباید از همسر پرسید احساس تنهایی بعد از ازدواج اهمیت واژه های شهوانی در رابطه زناشویی چگونه مردان را در هنگام رابطه جنسی بهتر بشناسیم؟ چکار کنیم دعوا با همسر بالا نگیرد موارد مهم در دوران نامزدی ازدواج و معیارهای انتخاب همسر فشار جنسی در دوران مجردی ازدواج ‌های اینترنتی، خوبند یا بد؟ خود را فریب ندهیم افزایش سن ازدواج و کاهش سن رابطه جنسی زنده نگه داشتن حس جنسی نسبت به همسر مزاحم تلفنیش میشم احساس میکنم همسرم خیانت میکند برای سلامت جنسی چی بخوریم چه نخوریم آشنایی با سرطان رحم و درمان آن نقش کم شدن رابطه جنسی در تنگ شدن واژن هشدار جدید برای مصرف ‌کنندگان ویاگرا احکام پزشکی و شرعی در مورد مایع منی فکر به غیر همسر در حین رابطه جنسی با درخواستهای جنسی همسر در ماه رمضان چه کنیم آموزش مدیریت به کودکان جلوگیری از لوس شدن کودکان اعتماد به دوست صمیمی علت خیانت همسر آزمون دانش شما در زمینه خود ارضایی

برای مشاهده فوری اخبار و مطالب در کانال تلگرام ما عضو شوید!بيشترين بازديد امروز در گروه سلامت جنسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
چه زمانی واکسن اچ پی وی بزنیم؟