توضیحات همتی درخصوص آزادسازی بخشی از منابع ارزی ایران در کره جنوبی


رئیس‌کل بانک مرکزی درباره آزادسازی منابع ارزی در کره جنوبی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سایت طلا، «عبدالناصر همتی»در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: امروز (۴ اسفند ماه ۹۹) به درخواست سفارت خانه های کره جنوبی و ژاپن در تهران، ملاقات های جداگانه‌ای با سفرای دو کشور یاد شده داشتم. در دیدار با سفیر کره در خصوص نحوه جابجایی و مصرف بخشی از منابع ارزی بانک مرکزی در کره جنوبی، به مقاصد مورد نظر، توافق شد و تصمیمات بانک مرکزی در خصوص میزان منابع مورد انتقال و بانک‌های مقصد به طرف کره ای اعلام شد.

وی افزود: ضمن استقبال از تغییر رویکرد کره جنوبی تأکید کردم، اگرچه جمهوری اسلامی ایران از تغییر رویکرد کشورها و افزایش همکاری‌ها استقبال می کند، اما پیگیری‌های حقوقی این بانک به منظور مطالبه خسارات ناشی از عدم همکاری بانک‌های کره‌ای در سال‌های اخیر به قوت خود باقی خواهد بود و طرف کره ای باید تلاش زیادی انجام دهد تا این سابقه منفی از بین برود.

همتی با بیان اینکه در دیدار با سفیر ژاپن نیز به نماینده ژاپن تاکید کردم کشورهای دوست می بایست فارغ از فشارهای سیاسی به همکاری با یکدیگر اهتمام ورزند، اظهار داشت: طرف ژاپنی باید در خصوص استفاده ایران از منابع ارزی خود و انتقال آنها به سایر مبادی مورد نیاز بانک مرکزی ایران ابتکار عمل داشته باشد.

رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: سفیر ژاپن در ایران نیز ضمن قدردانی از تلاش بانک مرکزی برای تسریع در پرداخت بدهی های شرکت های ایرانی به طرف های ژاپنی، پیشنهاد استفاده از منابع موجود برای خرید واکسن کرونا را مطرح و بر اهتمام سفارت ژاپن در ایجاد ارتباط بین بانک‌های مرکزی دو کشور به منظور پیشبرد بهتر امور و حل مسایل بانکی تاکید کرد.

توضیحات همتی درخصوص آزادسازی بخشی از منابع ارزی ایران در کره جنوبی

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

7 اشتباه درباره شارژ کردن گوشی که باتری آن را منفجر می کند | 286.2 هزار شرط سفر در نوروز اعلام شد | 213.8 هزار پیش بینی قاطع کارشناسان از سقوط قیمت طلا در روزهای آینده | 78.6 هزار زیبا ترین زنان آفریقایی که از زیباییشان انگشت به دهان خواهید ماند | 548.0 هزار 7 علامت خطرناک که باید آن ها را جدی بگیرید | 101.1 هزار با خواص پیتزا بیشتر آشنا شوید | 53.8 هزار 3 تیپ شخصیتی که هیچوقت پولدار نمی‌شوند ! | 108.0 هزار واریز عیدی نقدی آقای روحانی برای مردم ؟! | 400.3 هزار


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه ارز و طلا


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location