عبدالملکی: سالم‌سازی نظام مدیریتی در صندوق‌های وزارت تعاون در دستور کار است


عبدالملکی: سالم‌سازی نظام مدیریتی در صندوق‌های وزارت تعاون در دستور کار است

شفقنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برنامه سالم‌سازی نظام مدیریتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیرمجموعه‌های اقتصادی آن در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم به مرز دانش در مدیریت اقتصادی این مجموعه ها نزدیک شویم. به گزارش...

شفقنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برنامه سالم‌سازی نظام مدیریتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیرمجموعه‌های اقتصادی آن در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم به مرز دانش در مدیریت اقتصادی این مجموعه ها نزدیک شویم.

به گزارش شفقنا، حجت‌الله عبدالملکی بعد از حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی بحث خوبی درباره لایحه اصلاح قوانینی در حوزه تعاون و بحث مدیریت صندوق‌ها و شرکت‌های اقتصادی ذیل صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی در کمیسیون انجام شد.

وی اضافه کرد: در ارتباط با اصلاح قوانین حوزه تعاون، کارهای خوبی، سال‌های گذشته انجام شده و مقرر شد که در دولت جدید به جهت اینکه ما در جریان جزئیات تحولات این سال‌ها نیستیم، بازنگری مجددی در آنچه در کمیسیون روی آن کار شده انجام شود و ظرف ۴۵ روز ما اصلاحات لایحه را تقدیم کمیسیون اقتصادی مجلس کنیم. طبیعتا اولویت ما بخش تعاون است و این را رسما اعلام کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نگرانی مجلس از وضعیت صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی و واحدهای اقتصادی و صنعتی ذیل این مجموعه‌ها را درست دانست و گفت: برنامه سالم‌سازی نظام مدیریتی این مجموعه‌ها در دستور کار و در حال انجام است و به مرور استقرار نظام‌های نوین مدیریتی در این مجموعه‌ها دنبال خواهد شد و امیدواریم که بتوانیم به مرز دانش در مدیریت اقتصادی این مجموعه ها نزدیک شویم.

عبدالملکی درباره شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی این مجموعه ها نیز گفت: سامانه های اولیه شکل گرفته و باید تکمیل شود و نظام رتبه بندی شرکت ها اعمال شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در حال بررسی نظام جامع رفاه اجتماعی هستیم و امیدواریم ثمره آن این باشد که بتوانیم صندوق های تامین اجتماعی و بازنشستگی را تراز کنیم زیرا کسری های بسیار سنگین دارند و در این زمینه اعضای کمیسیون اقتصادی قول همکاری کامل دارند زیرا برخی از آنها جراحی محسوب می شود و نیازمند پشتوانه و حمایت مجلس است.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location